Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Tihle politici udělali z Čechů NETVORY PŘEJÍCÍ DĚTEM SMRT: Kdo jim vzal lidství?

Kdo může za nenávist?
Zdroj: profimedia.cz, facebook.com
Předchozí Další
+ Dalších 49 fotografií
KDO ZA TO MŮŽE?
GLOSA: Příval nenávisti na sociálních sítí od obyčejných Čechů, kteří místo litování obětí masakru v novozélandské mešitě muslimům včetně malých dětí přejí smrt, nepřišel jen tak sám od sebe. Léta ho přiživují politici, a to i ti z nejvyšších pater. Kdo může za to, že se řada našich spoluobčanů proměnila v nenávistná monstra?

Češi se dlouhodobě řadí k národům, které patří k nejrasističtějším a nejxenofobnějším v celé Evropě. Řada z nás nenávidí imigranty a muslimy, přestože málokdo má skutečného muslima mezi přáteli, o islámu toho také nevíme moc a navíc u nás nikdy nedošlo k žádnému teroristickému činu. Vlastně k jednomu ano; pokusil se o něj příznivec Okamurovy SPD. Jenže z čeho v obyčejných lidech vzniká to, že klidně přejí smrt malým nevinným dětem

V posledních zhruba deseti letech v ČR strašně zhrubla politická kultura. A tak i ti nejznámější politici prohlašují věty, za které by ještě před dvaceti lety museli okamžitě skončit v politice. Není divu, když i hlava státu říká velmi nenávistné věty o muslimech, že je řada lidí vezme časem za své.

A kteří politici se nejvíc podepsali na šíření nenávisti u nás, což si myslí i známý sociolog

Miloš Zeman, prezident

„Nevěřím, že jsou umírnění muslimové a radikální muslimové. Stejně jako nevěřím, že jsou jen umírnění a radikální komunisté. Jsou jen muslimové a komunisté,“ řekl podle MF Dnes na mezinárodní konferenci Evropa sjednocená a svobodná v roce 2011.

„Muslima lze definovat jako vyznavače Koránu, podobně jako nacista je vyznavačem rasové nadřazenosti a antisemitismu nebo komunista vyznavačem třídního boje a diktatury proletariátu,“ prohlásil v témže roce.

„Netvrdím, že všichni muslimové jsou teroristé, tvrdím, že všichni teroristé jsou muslimové,“ řekl Reflexu v srpnu 2011.

„To přece není náboženství lásky a už vůbec ne tolerance, ale náboženství nenávisti,“ prohlásil v témže rozhovoru tehdy ještě budoucí prezident Miloš Zeman (74).

Martin Konvička, docent

Před pár lety měl nakročeno do politiky, jeho Blok proti islámu oslovil řadu lidí.

A co Martin Konvička vypustil z úst?

„Kdyby došlo k nejhoršímu, koncentráky pro muslimy naštěstí budou, ne bohužel. Řekli si o to sami.“

„A jako vítězové voleb vás, milí muslimové, nameleme do masokostní moučky.“

„Hrozí pád do barbarství se vším nejhorším, co si dokážeme představit, a něco, co tady nebylo ne sto let, ale možná tisíc let. Jakmile by se nám tady začali usazovat mohamedáni, tak bychom na Romy nostalgicky a s láskou vzpomínali,“ říkal v roce 2018 při předvolební debatě. Kandidoval totiž na senátora v obvodu Ostrava-Jih. Sice je otázka, jak islám souvisí se senátorským postem, každopádně Ostravané na vlnu nenávisti neskočili, Konvička získal v prvním kole voleb druhý nejnižší počet hlasů a skončil na osmém z devíti míst. Lépe uspěl dokonce i politicky dávno odepsaný Jiří Paroubek

Publicista Daniel Veselý v Parlamentních listech dokonce tvrdil, že „docent Martin Konvička se na sociálních sítích a v jiných diskusích uchyluje k otevřeně nacistické rétorice“.

Tomio Okamura

Tenhle politik si léta budoval pověst hodného strejdy odvedle, když v létě den co den na Nově v Televizních novinách coby mluvčí asociace cestovek radil, co dělat, když nějaká z nich krachuje.

Pak se mu zachtělo politiky, v níž nejdřív bojoval jen pro přímou demokracii, aby pak poslechl nálady části obyvatel, začal útočit na Romy a po spuštění imigrační krize se zaměřil na šíření nenávisti proti všem muslimům.

„Imigranti se sem nepřichází schovat před válkou, jelikož jak již snad všichni víme, jedná se v drtivé většině o prachsprosté ekonomické migranty, kteří jen přišli parazitovat na evropském bohatství. Tito migranti k nám přicházejí zbohatnout, přicházejí nás ovládnout, přicházejí nás islamizovat, zotročit nebo zničit. Přesně tak, jak jim to nařizuje Korán. Toto nařízení platí již 1400 let a nikdo jej nemůže odvolat, protože pochází od Alláha prostřednictvím Mohameda,“ uvedl Tomio Okamura (46) na stránce svého hnutí v roce 2016.

„Tahle nenávistná a nadřazenecká ideologie skutečně do Evropy, a tím méně do ČR, nepatří a měli bychom všichni udělat maximum, aby tu kořeny nikdy skutečně nezapustila,“ psal v roce 2015, kdy už prý byl nejvyšší čas s muslimy něco dělat, protože bojovníci Islámského státu již stáli na hranicích NATO. „Prosím o Vaši masivní jasnou veřejnou podporu. Dřív, než bude úplně pozdě. Musíme se sjednotit,“ prosil. K obsazení Evropy bojovníky ISIS nakonec samozřejmě nedošlo. Ale strašení u hodně lidí zafungovalo, takže není divu, že při posledních volbách v roce 2017 uspělo jeho hnutí tak, že se dostalo do Sněmovny jako čtvrté nejsilnější.

Před pár lety také vyvolal poprask nenávistný text jeho kolegy z hnutí Jiřího Kobzy. Šlo o desatero proti muslimům, v němž současný poslanec a dokonce místopředseda zahraničního výboru (!) radil, aby se muslimům škodilo například tak, že obnažení lidé budou chodit venčit prasata a psy kolem mešit, nebo že si nemají kupovat kebab, protože peníze z prodeje mohou pomoci šířit islám. Okamura text sdílel, čímž pobouřil i řadu svých straníků, někteří z nich po kauze z hnutí odešli.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy