Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Tichý společník: Manžel Pavly Tomicové Ondřej Malý hraje zmateného bezdomovce

Tichý společník: Manžel Pavly Tomicové Ondřej Malý hraje zmateného bezdomovce
Zdroj: Bontonfilm
+ Dalších 5 fotografií
natáčení
Snímek Tichý společník, který přijde do kin už v letošním roce, pojednává o Lence, která se vrací z Prahy do své rodné vesnice kdesi na Slovácku. Tam si chce po rozvodu oddychnout a dobít baterky. Trefí se do doby, kdy se její otec rozhodne potopit na dno přehrady, aby na zahradě zatopeného domu našel zakopanou bednu se slivovicí. Natáčení bylo zábavné, herci se například museli učit vymyšlené nářečí, které vzešlo z hlavy samotného režiséra.

Snímek Tichý společník, natočený režisérem Pavlem Göblem podle stejnojmenné knižní předlohy, kterou sám napsal, je tragikomedií, která zaujme intelektuálnější diváky, ale i milovníky humoru. Kniha byla bestsellerem a dočkala se ocenění Magnesia Litera 2009.

Sám Pavel Göbl se narodil na Slovácku, kde vyrůstal i žil, část života pak strávil na Valašsku. Pro film proto ze slováckého a valašského dialektu vymyslel vlastní nářečí, kterým postavy mluví. „Pro Ondru Malého a Bolka to není žádný problém, oba jsou Moraváci jako poleno. Postava Kláry se po dlouhé době vrací z Prahy, přirozeně už mluví jinak a Klára se proto s tím mým nářečím trápit nemusela,“ řekl režisér.

Snímek, v němž je hlavním tématem nedostatek místa na hřbitově a nápad místního pobudy začít pohřbívat na stojáka, byl natáčen v magickém kraji Bílých Karpat, v okolí Uherského Brodu a v malebných vesnicích pod Lopeníkem.

Herci

V hlavních rolích se představí Klára Issová, která si zahrála Lenku. Dále pak Bolek Polívka a Ondřej Malý V dalších rolích se mohou diváci těšit na Pavla Řezníčka a Hanu Vagnerovou. Kromě známých tváří se ve filmu ukáží i neherci z oblastí, v nichž byla tragikomedie natáčena.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy