Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Tichá voda: Muž, který znásilnil ženu v kómatu, byl ten poslední, koho podezírali

Zdroj: extra.cz
odporný čin
Devětadvacetiletá žena byla v nemocnici Hacienda Healthcare znásilněna. Na hrůzný čin se přišlo až ve chvíli, kdy začala rodit, jejího těhotenství si předtím údajně nikdo nevšiml. Po provedení testů DNA u všech mužských zaměstnanců byl zatčen Nathan Dorceus Sutherland (36), který se o ženu léta staral. Jeho DNA se shodovalo s DNA dítěte. Rodiny dalších pacientů se shodují na tom, že Nathan byl ten poslední, koho by z činu podezírali.

Případ znásilnění, těhotenství a porodu ženy v kómatu hýbe světem. Za odporný čin byl zatčen zdravotní bratr Nathan Sutherland, který se o ženu léta staral. Její rodiče se dítěte ujali a veřejnosti ústy svého právníka sdělili, že oběť zvráceného zdravotníka už v kómatu není. Trpí tělesným i mentálním postižením, neumí mluvit a své pocity vyjadřuje pomocí obličejových výrazů.

Rodiny ostatních pacientů tvrdí, že pachatel byl ten poslední, koho z činu podezírali. Podle nich svým chováním dokázal ošálit každého. "Je to milující a soucitný muž. Tedy alespoň se tak choval," vypověděla příbuzná jednoho z pacientů.

Sutherlandův právník tvrdí, že policie nemá žádné přímé důkazy a na soud hodlá svého klienta připravit pomocí jejich vlastních testů DNA Policie totiž odmítla vypovědět, zda proběhly testy otcovství, nebo testy ukázaly jen procentuální shodu DNA. Nathana popisuje jako milého muže a tvrdí, že jako milující otec svých dětí by tento čin nespáchal.

Rodiny dalších pacientek ve vegetativním stavu se nyní bojí, zda se něco podobného nepřihodilo i jejich milovaným. Nemocnice Hacienda Healthcare se k případu postavila čelem a rodinám těchto pacientek nabízí těhotenské testy zdarma.

Proti Nathanu Sutherlandovi hraje i fakt, že sloužil především noční směny, tedy měl spoustu možností se k pacientce dostat a zdržet se v jejím pokoji dost dlouho na to, aby ji mohl znásilnit. Vzhledem k nízkému počtu personálu sloužícímu v noci si jeho činu nikdo nemusel všimnout.

Související články

Další články