Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Tibetská doga málem zabila ženu na Liberecku: Pes svou oběť potrhal po celém těle

Tibetská doga zle potrhala ženu na Liberecku
Zdroj: Policie ČR
Útok psa

Těžká zranění utrpěla devětatřicetiletá žena na Liberecku poté, co ji napadla tibetská doga. Nic netušící oběť venčila v obci Křižany svého chrta, když se na ni z pozemku rodinného domu vyřítil běsnící pes. Ten ženu potrhal po celém těle a jeho řádění zastavil až zásah majitele. Tomu nyní hrozí trest za ublížení na zdraví z nedbalosti. Jak totiž informuje liberecká policejní mluvčí Ivana Baláková, oběť skončila s těžkými poraněními v nemocnici.


Nedělní odpolední procházka obcí Křižany na Liberecku se pro devětatřicetiletou ženu proměnila v hororový zážitek, na který nikdy nezapomene. Když během venčení svého chrta míjela pozemek rodinného domu, na kterém majitel chová dvě tibetské dogy, jedna z nich se rozeběhla proti nic netušící oběti a na veřejné cestě ji brutálně napadla.

"Nejprve se pes ženě zakousl do lýtka, a když vlivem ostré bolesti upadla, pustil se do ní na zemi. Obrovský pes se k ní choval jako ke své kořisti a kousal ji po celém těle, kromě toho útočil i na její krk a hlavu. Tu si kryla rukama, proto má vážně poraněnou levou ruku, kterou si chránila obličej," uvedla na stránkách české policie tisková mluvčí Ivana Baláková. Majitel běsnícího psa nakonec dostal pod kontrolu, jak ale vypověděla napadená žena, nějakou dobu trvalo, než se to podařilo.

Majiteli hrozí přísný trest

Potrhanou ženu s velmi bolestivými zraněními způsobenými opakovaným kousáním ihned převezla Zdravotnická záchranná služba do liberecké nemocnice, kde se podrobila rozsáhlému šití pod narkózou. "Nyní je už v domácí péči, ale značně omezená v běžném způsobu života. Proto policisté obvodního oddělení v Českém Dubu v této souvislosti už zahájili úkony trestního řízení pro přečin ublížení na zdraví z nedbalosti," řekla Baláková.

Majiteli ale může hrozit překvalifikování případu na těžké ublížení na zdraví z nedbalosti. Vše nyní záleží na lékařské zprávě, kterou si policie vyžádala. "V rámci tohoto prověřování mimo jiné budou policisté zjišťovat a prověřovat okolnosti, za kterých se tento velmi silný a ostrý pes dokázal dostat mimo ohrazený pozemek na veřejnou cestu," dodala mluvčí.

Napadená žena paradoxně může mluvit o velkém štěstí. Obvykle s ní totiž na procházku chodí osmiletá dcerka, která tentokrát mohla být v ohrožení života. Jak doplnila policie, doga totiž vůbec neútočila na chrta, ale na jeho majitelku.


Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy