Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Ti praví chlapi se starají o své sperma, tady je důkaz. A co vy?

Pánové, jakkoliv vám to může přijít trapné, jakkoliv vám to může přijít nedůstojné, jakkoliv vám to může přijít předčasné, vyšetření spermatu byste měli absolvovat i vy. Přestože jde o citlivé téma, teď už se stydět opravdu nemusíte. Je to nový projekt Muži činu, který podpořili i takoví pořádní chlapi, kterými jsou ragbyoví hráči pražské Sparty.

Možná si řeknete, že je předčasné se nechat testovat na plodnost. Ale nikdy nevíte, kdy budete chtít rodinu a kdy vám to usnadní početí vytouženého miminka. Dokonce byly i případy, kdy jim testování zachránilo život, protože se včas diagnostikovala rakovina varlat či prostaty.

Ale hlavním cílem je řešit neplodnost, protože zhruba 15–20 % všech párů v České republice je dnes neplodných, za dalších 50 let může být podle výzkumů situace opravdu kritická. Proto neváhejte ani chvíli a jděte radši otestovat vaše spermie, jestli jsou plně funkční.

„Vyšetření spermatu není nic, za co by se muži měli stydět. Přesto jde pro řadu z nich o citlivé téma a nepříjemná může být už jen myšlenka na to, že budou muset někomu vysvětlovat, proč se na vyšetření chtějí objednat,“ říká vedoucí lékař MUDr. Štěpán Machač.

Přesně pro takový případ vznikl projekt Muži činu. Aby zájemce o vyšetření nemusel nikam volat, nikam zbytečně chodit a všechny informace zjistil na jednom místě. Přes jednoduché rozhraní na www.muzicinu.cz je možné vyšetření na vybrané klinice objednat online. Odběrná nádoba následně přijde poštou spolu s veškerými informacemi, a to zcela diskrétně, v neoznačeném balíčku.

Takže se není za co stydět. I celý ragbyový tým Sparty Praha do toho šel a natočil video, kde všechny nabádá k vyšetření. Podívejte se na něj a nechte se inspirovat.

Související články

Další články