Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Thajsko stíhá rána za ranou: Děti v jeskyni, kterým pomůžou čeští hasiči, i převrácená turistická loď s desítkami mrtvých

Thajsko stíhá jedna pohroma za druhou.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
Thajsko poslední dobou stíhá jedna pohroma za druhou. Nejdříve svět zasáhl případ dvanácti uvězněných chlapců společně s trenérem, kteří musí pobývat v jeskyni, odkud je mají dostat hasiči včetně dvou Čechů. Jeden záchranář už o život přišel. Posléze v oblasti u ostrova Pchúket ztroskotala turistická loď se 105 lidmi, kde zemřelo nejméně 27 lidí. Co přijde dál?

Do místa, kde bylo v jeskyni uvězněno 12 malých fotbalových hráčů i s trenérem, se mají vydat čeští hasiči. Není tomu dlouho, co nabídl pomoc lidem ve svízelné situaci i premiér Andrej Babiš (63). Chce uvězněným fotbalistům zaslat na pomoc kvalitní česká čerpadla společnosti Sigma Group.

„Mluvil jsem s majitelem Sigmy Milanem Šimonovským. Naše čerpadla jsou nejlepší na světě, po povodních mají státní hmotné rezervy na skladě čtyři kusy s výkonem 400 litrů za sekundu, naši hasiči je zvládají perfektně. Volal jsem thajskému chargé d'affaires a nabídl pomoc vlády chlapcům uvězněným v thajské jeskyni,“ sdělil ve středu.

Že v pátek do Thajska odlétají dva čeští hasiči, uvedl pro Blesk Zprávy. Nešťastný případ, kdy povodně zahnaly tým i s trenérem do vyvýšené jeskyně, má už svoji první oběť. Muž jménem Saman Kunan podle vedení přepravil do jeskyně kanystry s kyslíkem. Při cestě zpět ztratil vědomí a zemřel.

To není ale zdaleka všechno, co Thajsko poslední dobou stíhá. U ostrova Pchúket ve čtvrtek ztroskotala turistická loď se 105 pasažéry a počet obětí stále roste. Obětí na životech je prozatím 27, ale nejspíše jich bude mnohem více, jelikož 29 se stále pohřešuje, ale pravděpodobnost, že by někdo z pohřešovaných přežil, je minimální.

Loď Phoenix se převrátila přibližně sedm kilometrů od Pchúketu. Vlny dosahovaly neuvěřitelných výšek až pěti metrů. Ze 105 pasažérů bylo 93 turistů. Zbytek tvořila posádka. Prozatím se podařilo zachránit 48 lidí. Informace o případu přinesla ČTK.

Související články

Další články