Trendy
Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Těžký osud Koloběžky: Dáda bojuje s démony, zradou Felixe i strachem o vážně nemocnou dceru

Dagmar Patrasová jako Koloběžka první.
Zdroj: koláž eXtra.cz/Pavel Dvořák/Česká televize / Olga Svobodová
+ Dalších 21 fotografií
Pohádka

Když se řekne princezna Koloběžka, většina diváků si vybaví herečku Dagmar Patrasovou. Když se královna dětských srdcí objevila v populární a dodnes vysílané pohádce, bývala zrovna na vrcholu. Dnes je však situace jiná a kdysi milovanou herečku srážejí její vlastní kauzy a démoni. 

Pohádka Koloběžka první se dodnes řadí mezi nadprůměr ve svém žánru. Roztomilý snímek s povedeným hudebním doprovodem a skladbami od Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka, navíc v čele s kdysi milovaným sexsymbolem Dagmar Patrasovou, zná snad každý.

Příběh pojednává o chytré Zdeničce, která dostane za úkol ke králi přijet-nepřijet, přinést dar-nedar a být oblečená-neoblečená. Zdenička je však chytrá a vynalezne koloběžku. Nakonec se stane královnou Koloběžkou první.


V době, kdy Patrasová roli vzala, už měla v českém rybníčku pověst hvězdy. Herečka se proslavila v seriálu Návštěvníci, Arabela či ve filmech Vrchní, prchni! nebo Smrt stopařek. Od doby její největší slávy ale uteklo hodně vody, která už zase leccos vzala.

Dagmar se z televize stáhla

V současné době se herečka drží spíše v ústraní a poslední roky plní prostor v médiích nikoli svými úspěchy, ale spíše skandály. Jedním byla třeba autonehoda v roce 2022, kdy Dáda vozidlem narazila do svodidel. Když přijela policie, odmítla podstoupit dechovou zkoušku. Poté se ještě potácela po Vinohradech. Felix Slováček jako hodný manžel se snažil všechno v klidu vyžehlit. Herečce však hrozily tři roky vězení.

Známý je i trapas v živém vysílání Snídaně s Novou, kam loni Dáda dorazila oteklá a špatně artikulovala. Tehdy se rozzlobilo i vedení televize. „Vedení je naštvané. U Výměny manželek jsou kontroverze v pořádku, ta se vysílá večer. Víkendová Snídaně je ale koncipována jako rodinný pořad, mají tam i hosty pro děti, prostě dívají se na to také malí diváci. A do tohohle typu pořadu brát paní Patrasovou s vědomím jejích problémů, ve kterých se zmítá, bylo krajně nezodpovědné,“ popsal zdroj z televize. Dáda vše omluvila svou náhlou nemocí a obvinila Novu z hyenismu.

Doporučené video s Felixem Slováčkem.

Komplikované vztahy s rodinou

Ani vztahy v rodině nemá Dáda nejlepší. Felix Slováček jí roky zahýbal, nakonec i na čas prchl k milence Lucii Gelemové, ale za několik let se zase poslušně vrátil. Patrasová ho sice přijala zpět, ale manželovi jeho avantýru nikdy neodpustila a svůj žal často utápí na dně skleničky. To nepomáhá ani její dceři Aničce Slováčkové, která v současnosti bojuje s rakovinou. Když pak mladá zpěvačka mluví o tom, kdo je jí největší oporou, nejednou Dádu vynechá.

Patrasová se po boku rodiny neukázala ani v uplynulém týdnu, kdy Felix představil svůj dokument, avšak bez své drahé polovičky vedle sebe. "Dáda má svůj svět," odpověděl na otázku, kde je Dagmar. A nebylo to zdaleka poprvé, kdy Felixova choť raději zůstala doma.

Na pohádku Koloběžka první se můžete těšit 1.4. na ČT 1 od 8:25 hodin.

Bartošová brala úspěchy jako samozřejmost, svou slávu ale neustála, tvrdí její první manažer. Showbyznys ji semlel

Související články

Další články

Nejnovější kauzy