Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Shannen Doherty

Těžký osud Mariky Gombitové: Po nehodě zůstala připoutaná na invalidní vozík, její lásku k hudbě to ale nezlomilo

Marika Gombitová vystoupí v Praze: S tragickým osudem se slovenská zpěvačka poprala jako lvice
Zdroj: koláž eXtra.cz/eXtra.cz Pavel Dvořák/se souhlasem Mariky Gombitové
Předchozí Další
+ Dalších 9 fotografií
osud

Dnes se fanoušci fenomenální zpěvačky Mariky Gombitové konečně dočkají velkolepého koncertu, který se bude konat v pražské O2 areně, kde nebude chybět ani redakce eXtra.cz. Už odmalička byl její talent předurčen k úspěchu a i přes vážnou nehodu, která ji navždy připoutala na invalidní vozík, se nevzdala a dlouhé roky patří mezi legendy slovenské hudební scény. 

Talent už od dětství

Slavná slovenská zpěvačka Marika Gombitová vystoupí dnes po sedmileté pauze v pražské O2 areně. Fanoušci se mohou těšit nejen na její neskutečný hlas, ale i na řadu významných hostů. Na prvním ze dvou velkých pražských vystoupení nebude chybět ani redakce eXtra.cz.

Řada slavných kolegů

„Pochopitelně mi budou nejvíc chybět Karel Gott, Miro Žbirka a Vašo Patejdl, kteří už tu s námi nejsou. Nazpívala jsem s nimi nádherné duety a byli to mí velcí přátelé. Nejen kolegové,“ citoval zpěvačku web Deník.cz.

Marika Gombitová pocházela z muzikální rodiny a už odmalička vykazovala velký hudební talent. Od dětství se věnovala hře na klavír a na kytaru, ale zpěv si oblíbila nejvíce. Již jako třináctiletá vystupovala se svými bratry v amatérské skupině Matador a jejím velkým vzorem byla americká bluesová a rocková zpěvačka Janis Joplin.


S osudem se poprala

Profesionální zpěvačkou se stala roku 1976, na pozvání Jána Lehotského se stala součástí skupiny Modus. V té době tvořila výrazné a úspěšné hudební trio s Lehotským a Mekym Žbirkou. Od té doby následovalo mnoho vítězství v Bratislavské lyře a také řada úspěšných alb a skladeb.

Zlom přišel roku 1980, kdy československý hudební svět obletěla šokující zpráva: 30. listopadu následkem těžké autonehody Gombitová ochrnula a zůstala navždy připoutaná na invalidní vozík. Tehdy ale slavná zpěvačka ukázala, jaká bojovnice se v ní skrývá, a již půl roku po autonehodě znovu vystoupila na Bratislavské lyře. Pouhý měsíc před festivalem ji převezli z nemocnice do rehabilitačního ústavu v Kladrubech, kam se ihned po vystoupení opět vrátila a dalších půl roku se tam zotavovala.

Ihned poté, co opět nabrala síly, přišlo pětadvacet let plodného období její kariéry, během nějž nazpívala nespočet písní, absolvovala téměř dvě stovky koncertů a vystoupila v desítkách televizních relací. Nyní žije spokojený život v Bratislavě se svými dvěma pejsky a nadále se vrací i do svého rodiště na východě Slovenska.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy