Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Těžký osud Kirstie Alley: Hvězda filmů Kdopak to mluví podlehla kokainu a porodila mrtvé dítě

Kirstie Alley a John Travolta v třetím pokračování Kdopak to mluví (1989).
Zdroj: TriStar Pictures
NAROZENINY
Oblíbená herečka Kirstie Alley z filmové série Kdopak to mluví dnes slaví své 70. narozeniny. Držitelka dvou cen Emmy během svého života hodně bojovala s váhou, prošla si závislostí na drogách a taky porodila mrtvé dítě. Dokázala se však postavit zpátky na nohy a posunula se zase o kus dál.

Kirstie Alley se narodila v Kansasu. Studovala na univerzitě, tu ale nedokončila a začala se živit jako dekoratérka. Jenže ani to pro ni nebylo to pravé ořechové, a tak se odhodlala k tomu, že se prosadí v herecké branži.

Kirstie Alley v Kdopak to mluví

V roce 1978 se poprvé dostala před televizní kameru a o čtyři roky později se objevila ve sci-fi sérii Star Trek II: Khanův hněv. Pak dostala roli v Severu a Jihu a první velký úspěch přišel se seriálem Na zdraví (Cheers). Kirstie se v něm objevovala dlouhých 148 dílů a její výkony byly tak perfektní, že za ně byla čtyřikrát nominovaná na cenu Emmy a třikrát na Zlatý glóbus A obě sošky si nakonec donesla domů.

Lidé si však Kirstie Alley nejvíc pamatují z filmové série Kdopak to mluví, kde si zahrála po boku Johna Travolty. Film se dočkal i dalších dvou pokračování, ovšem žádnou sošku už jí nepřinesl. Přesto získala i druhou cenu Emmy, kterou obdržela za snímek David´s Mother.

Kirstie Alley porodila mrtvé dítě

V herectví byla úspěšná, ovšem v osobním životě to neměla úplně lehké - bojovala se závislostí a jejím největším soupeřem se stal kokain, který nakonec porazila díky scientologickému programu, do něhož vstoupila. Poté se stala i jeho mluvčí a scientologické církvi, které mimochodem propadl i Tom Cruise, věnovala už několik milionů dolarů.

Kirstie Alley je dvakrát rozvedená. První manželství za Boba Alleyho vydrželo sedm let, pak si vzala za muže Parkera Stevensona a společně adoptovali dvě děti: Williama True a Lillie Price. Pokoušeli se mít i své vlastní dítě, jenže Kirstie jednou potratila, podruhé porodila mrtvé dítě, a tím svou snahu vzdali. Jejich manželství nakonec po čtrnácti letech krachlo.

Kirstie Alley bojovala s váhou

Oblíbená herečka často bojovala také s váhou. Její váhové výkyvy byly velké, hlavně tedy v roce 2002, kdy jí to dal svět showbyznysu pořádně sežrat. Ona se však nezalekla a o dva roky později se objevila v odvážném televizním pořadu Fat actress (Tlustá herečka).

V tom se nebála popsat své zážitky a pocity z období, kdy velmi přibrala. Celý pořad se natáčel podle zápisků z jejích deníků a humor s nadsázkou nechyběl ani v její knize, kterou vydala v roce 2005 pod názvem Jak ztratit zadek a získat zpět svůj život

Na filmových plátnech se však Kirstie Alley už tolik neobjevuje. V roce 2015 si přesto zahrála ve snímku Accidental Love a loni dostala roli v televizním dramatu You Can't Take My Daughter.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy