Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Těžký osud i nezdolný optimismus: Hrdinové roku 2019 jsou inspirací pro každého

Zdroj: archiv
+ Dalších 13 fotografií
stateční
V uplynulém roce jsme měli možnost informovat o několika osobnostech, které se pro spoustu lidí staly díky dobrému skutku či zvládnutí tíživé situace hrdiny. Osobnosti, které se hrdě postavily svému nelehkému osudu, zachránily jiný život nebo se zasloužily o rozdávání radosti po několik desítek let. Představujeme vám hrdiny roku 2019.

Týnuš Třešničková

Už poslední třetina loňského roku nezačala vůbec dobře pro youtuberku Týnuš Třešničkovou (23). Ta byla ve špatný moment na špatném místě a při barmanské show v jedné z vyhlášených istanbulských restaurací zažila hotové peklo. Při výbuchu neznámé tekutiny na baru utrpěla Týnuš popáleniny na 35 procentech těla. Především v oblasti krku, dekoltu, obličeje a rukou. Týnuš na tom byla opravdu zle a po incidentu se musela léčit dlouhé měsíce na istanbulské klinice. Za to, jak statečně se se svým osudem pere a jak díky sdílení svého příběhu pomáhá ostatním stejně postiženým osobám, patří Týnuš velký obdiv.

Anna Slováčková

Anička Slováčková (24) se před pár měsíci dozvěděla zdrcující informaci. V jejím mladém věku se musí vypořádat s rakovinou prsu. Anička od začátku, kdy informace o její nemoci vyšla najevo, ochotně o svém boji mluvila. To nepochybně dodalo sílu ostatním ženám, které se zákeřnou nemocí zrovna bojují. Anička to v posledních letech neměla jednoduché. Musela snášet mediální přestřelky svých rodičů, vyrovnat se s jejich rozchodem a naučit se žít s pocitem, že je její táta vyměnil za o desítky let mladší Lucii Gelemovou. Na to všechno byla ale Anička v podstatě sama. Pravá láska ne a ne přijít. Nebýt nejbližších kamarádů, nesla by Anička toto období podstatně hůře. Nezbývá nám nic jiného než jí držet palce, aby se se vším poprala.

Karel Gott

Mistr Karel Gott (†80) odešel do hudebního nebe 1. října 2019. V tu chvíli bylo všem jasné, že odešla legenda, která tu neměla a nemá obdoby. Že odešel kus národního bohatství. Karel Gott se statečně pral s leukémii více než rok. I přes to, že mu v některých chvílích nebylo do zpěvu, rozdával radost kolem sebe. Ještě tři měsíce před smrtí se účastnil oslavy svých osmdesátin, která se pro mnohé stala nezapomenutelným zážitkem. Karel Gott rozdával pozitivní emoce více než padesát let a za to si zaslouží nekonečný obdiv.

David Michaljak

Určitě si vzpomínáte na brutální rvačku mezi Romy a mladíkem, který se na koupališti v Dubí zastal ženy s malým dítětem. Mladík David Michajlak (26) vyšel z potyčky, ačkoliv utrpěl zranění, jako hrdina. Poté, co ho sedm romských mužů napadlo, se na internetu začala šířit vlna svědectví lidí, kteří incidentu přihlíželi. David byl zbit jako pes, celý bazének v brouzdališti byl plný jeho krve. Mladík skončil bez zubů ležet na zemi. To vše kvůli tomu, že se zastal ženy, kterou napadla romská žena. A proč hrdina roku 2019? David Michajlak získal v říjnu od prezidenta Medaili Za hrdinství.

Daniel Křeček

Dalším hrdinou je bezpochyby i mladík Dan (20), který letos přišel o půlku těla. O jeho příběhu, který vzbudil vlnu solidarity, jsme již psali. Ačkoliv si řada lidí řekne, že si za tragickou nehodu může sám, to, jak se dokázal poprat s průběhem léčby, kdy mu doslova hnily kusy svalů na nohách, je obdivuhodné. Lékaři letos na jaře Danovi oznámili, že buď přijde o půlku těla, nebo že zemře. Dan si vybral první možnost a s obrovským handicapem se pere jako lev. I přes jeho nízký věk se na věc dokáže podívat s nadhledem a pokorou. Ví, že si za to může sám. Dan je velký bojovník a inspiruje další osoby, které se musí potýkat s podobným omezením.

Související články

Další články