Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Těžký konec otce Jaromíra Jágra: Bylo to vysvobození, říkají přátelé. A slova zdrcených vnoučat

Jaromír Jágr se svými milovanými rodiči v roce 2005.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
ÚMRTÍ

Hokejista Jaromír Jágr (50) a členové jeho rodiny zažívají nejtěžší chvíle svých životů. Před pár dny totiž zemřel Jaromír Jágr starší (†82), tatínek hokejisty a jeho sestry a také milovaný dědeček. A právě vnoučata redakci eXtra.cz potvrdila, že jejich milovaného příbuzného poslední dobou trápilo zdraví. Podle dalších zdrojů šlo prý o velmi těžké odcházení ze života.

Jaromír Jágr: Bolestné odcházení táty

„Táta si to zasloužil, aby na tu konečnou cestu měl u sebe tu blízkou osobu, to znamená maminku, Jardu a jeho sestru Jitku,“ citoval web CNN Prima News blízkého kamaráda Jaromíra Jágra mladšího Lubomíra Ryse.

Podle informací eXtra.cz měl tatínek sportovce vážnou nemoc. „Jeho odcházení bylo neuvěřitelně těžké. Ba přímo příšerné. Je to v podstatě vysvobození. Detaily opravdu nechtějte vědět,“ sdělil eXtra.cz se smutkem jeden z blízkých.

„Jeho manželka Anna si péčí o něj po celou tu dobu vysloužila permanentní svatozář. Je to obětavá žena a zkusila opravdu hodně,“ tvrdí pod příslibem zachování anonymity další člověk z okolí hokejisty.

Vážná nemoc?

Sám Jaromír Jágr nyní na nějaké povídání nemá moc sílu. Byl to právě jeho táta, kdo ho dostal k hokeji, nastartoval mu kariéru. I svou tvrdostí, úkoly, které mu nakládal kvůli fyzičce, jež se mu později vyplatila. A celý život mu dával neocenitelné rady. Není divu, že stále aktivní hráč je naprosto zdrcený.

Že Jaromíra Jágra staršího trápilo něco vážnějšího, de facto potvrdila i jeho vnoučata. „Děda byl nemocný,“ potvrdil eXtra.cz Jiří Kalla, syn sestry Jaromíra Jágra Jitky.

„Nemocný byl dlouho,“ potvrdila i Pavlína Jágrová.

Rodina vyvěsila již i smuteční parte. Poslední rozloučení se koná v úterý 22. 11. v Kladně v tamním kostele.

Jiří Strach o zákulisí natáčení Docenta: S Trojanem jsme si to užili, Ramba byla drsná i mimo plac, odhalil

Související články

Další články

Nejnovější kauzy