Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Těžké stáří Jana Skopečka (94): Je téměř hluchý a slepý, nemá si s kým povídat

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
SMUTEK
Jan Skopeček (94) je herecký bard, který zářil v divadle a televizi v době, kdy ani řada našich rodičů či prarodičů ještě nebyla na světě. I na něm se ale bohužel těžce projevuje stáří. Už prakticky vůbec nevidí a slyší pouze ve chvíli, kdy mu návštěva hlasitě zakřičí do pravého ucha, kde má naslouchátko. Trápí ho ale, že si v domově seniorů, kde podzim života tráví, nemá s kým povídat.

„Jenda je na tom úměrně svému věku a zdravotnímu stavu docela fajn. Jeden den je na tom špatně, jindy má zase svůj den, kdy byste mu jeho věk ani nehádali. Tuhle mě překvapil, jak přesně všechno věděl o zápasu fotbalové Slavie s Interem Milán. Znal perfektně všechny podrobnosti. Televizi nebo rádio sice na pokoji má, ale nepoužívá je. Opravdu skoro nevidí a neslyší,“ řekl eXtra.cz hercův blízký přítel David Laštovka. Kromě něj Jana Skopečka navštěvují ještě například synovec Míša nebo kamarádka optička.

Stěhování

„Na nedávné narozeniny měl ale hodně hostů. Nechyběl například Zdeněk Troška, Ladislav Trojan nebo herci z Divadla pod Palmovkou,“ tvrdí přítel herce, který pro jeho revival kapelu Kroky Michala Davida napsal řadu textů.

„Honza byl dřív na pokojíku sám, ale už asi rok nebo rok a půl je ještě s jedním pánem. Přemístili ho z kapacitních důvodů. Výhodou je, že na tomhle oddělení nemusí chodit do jídelny, jídlo mu donesou pod nos. Ale protože zdravotní sestřičky asi nemají čas s ním moc chodit na procházky, snažíme se aspoň my, aby se provětral. Vezme si hůlčičku a jde se,“ pokračuje Laštovka.

Samota

Představitel otce v Třech chlapech v chalupě nejvíc trpí samotou.

„To ho trápí už dlouho, že si tam nemá s kým popovídat. S Janou Drbohlavovou to nešlo, ta byla vždy samostatná jednotka a Jendovi připadalo, že je divná. Ostatní by si jen stěžovali na svoje nemoci a to ho absolutně nezajímá, takže si tu moc kamarádů nenašel,“ dodal přítel herce, který dřív svými rolemi rozesmával miliony Čechů a Slováků.

Související články

Další články