Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Těžké dětství Arnolda Schwarzeneggera: Terminátor vyrůstal bez vody, tepla a elektřiny

Zdroj: showpix.cz
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY

Arnold Schwarzenegger si podmanil svět akčních snímků. Vyzkoušel si taky politiku a v současné době září po boku téměř o třicet let mladší přítelkyně, díky které vypadá stále skvěle. A to je mu dnes už 74 let.

Herec Arnold Schwarzenegger se narodil v Rakousku do rodiny, která neměla zrovna na růžích ustláno. V domě, ve kterém vyrůstal, nebyla k dispozici elektřina, topení ani vodovod. On však místo trápení zaměřil svou pozornost na sport a stal se juniorským mistrem Evropy v kulturistice, kde získal celkově sedm titulů. Kulturistiku však časem opustil a začal se naplno věnovat herectví.

Filmy Arnolda Schwarzeneggera

Prorazit na filmová plátna nebylo vůbec jednoduché, a tak i Arnold musel začínat v neznámých a levných filmech. Obrat nastal s filmem Barbar Conan, který se stal trhákem. Pak na plátna kin vtrhl snímek Terminátor a akční film Komando, který Schwarzeneggera vystřelil do filmových výšin.

Zářil taky v Predátorovi, ovšem nepřehlédnutelný herec si zahrál i v několika komediích – Policajt ze školky, Dvojčata nebo Rolničky, kam se podíváš. Jedním z jeho vrcholů je každopádně Terminátor 2, který je považován za jeden z nejlepších filmů kinematografické historie.

Arnold Schwarzenegger guvernérem Kalifornie

Schwarzenegger se rozloučil s Terminátorem 3, po kterém se vrhl do politické sféry a v roce 2003 byl zvolen kalifornským guvernérem. O deset let později ale s politikou praštil a pustil se opět do natáčení.

Arnold Schwarzenneger byl dlouhých pětadvacet let ženatý s americkou novinářkou a spisovatelkou Mariou Shriver, se kterou mají čtyři potomky. Arnold má však ještě o syna navíc, kterého má z nemanželského poměru.

Se Shriver se sice rozvedl, nyní ale září po boku Heather Milligan, která je o 28 let mladší. S krásnou fyzioterapeutkou mají společného koníčka, kterým je sport. Svůj vztah udržují už osm let a vypadá to, že jsou stejně zamilovaní jako na začátku.

Související články

Další články