Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Těžké časy pro ženskou sexualitu. Více než polovina žen nenávidí pohled na svoje nahé tělo

V dnešní době přijme své nahé tělo takové jaké je jen zlomek žen.
Zdroj: profimedia.cz

Bláznivá doba, která nepromíjí odlišnost nebo vady na kráse, si vybírá krutou daň na ženské psychice. Šest z deseti dívek a žen totiž přiznává, že projít nahá kolem zrcadla je pro ně hotovým utrpením.

Podle britských výzkumů ženy nejvíc trápí větší bříško, celulitida a vrásky. Třetina z dotazovaných přiznala, že jejich vztahy často končí na nedostatku sebevědomí. Čtvrtina z nich doma nemá žádné velké zrcadlo. Co se to děje?

Ženy jsou zahlceny informacemi o fyzické dokonalosti. O dokonalosti, která ale neexistuje. Je to jen optický klam. Denně čteme články o tom, jak ženy mají a nemají vypadat. V televizi vídáme jen krásné tváře a štíhlé postavy. Je nám vsugerováván model krásy.

Jedná se zkrátka o nemoc moderní společnosti. Nemoc zvaná "Takto máš vypadat" se chytá za ruku s depresemi, alkoholem, poruchami příjmu potravy... Jak z toho ven?

"Společnost nemůžete převychovat ze dne na den. Nejlepším receptem je být nad věcí, držet si nadhled, nepodléhat. Stýkat se s pozitivně myslícími lidmi a najít si partnera, který miluje bez výhrad," radí psychologové.

Takže, dámy, neřešit a užívat si! O tom to tady přece je...

Související články

Další články