Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Karel Gott Zápisník alkoholičky

Těžce nemocná Jana Synková: Na pohřbu muže Jana Schmida nebyla kvůli Alzheimerovi

Jan Schmid s manželkou Janou Synkovou.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Dalších 65 fotografií
Nemoc

Herečka Jana Synková (80) se se svým mužem již nemohla rozloučit. Trpí totiž Alzheimerem, což byl důvod, proč nedorazila na pohřeb Jana Schmida (†87), který se uskutečnil 13. června v Krematoriu Strašnice. S informací přišel jako první web Aha!.

Herečka Jana Synková trpí Alzheimerovou chorobou. „Chudák ženská, ta Jana. Sama byla takhle strašně nemocná a ještě se k tomu starala o nemocnýho manžela. Říkala mi, jak s ním jezdí na dialýzu a jak to s ním má těžké,“ řekla pro Aha! herečka Jaroslava Obermaierová.

Právě Alzheimer byl i důvodem, proč Synková nepřišla na poslední rozloučení se svým milovaným manželem Janem Schmidem, které se uskutečnilo 13. června ve strašnickém krematoriu.

Na pohřbu Synkové řekla její dcera a nevlastní dcera, že se maminka nemohla dostavit kvůli zdravotním důvodům. Jinak ale dorazilo velké množství známých osobností. Mezi nimi třeba Petr Vacek, Martin Dejdar, Antonín Hardt, Luděk Sobota, Marek Eben nebo Jiří Lábus.

Z divadla Jana Synková odešla již před pět lety. V roce 2021 redakci eXtra.cz prozradila, že má blíže nespecifické zdravotní problémy. To byl i důvod, proč odešla z Divadla Broadway. „Nehraju a nezkouším. Potřebuju klid, odpočívám,“ řekla Synková.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy