Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Této krásné holčičce najednou narostl penis. To samé se stalo kamarádkám

Této krásné holčičce najednou narostl penis. To samé se stalo kamarádkám
Zdroj: youtube.com
Dominikánská republika, země, kde leží velmi specifická vesnice Salinas. Dějí se v ní zvláštní věci. Konkrétně to, že tam dívkám v pubertě rostou penisy.

Je skutečně možné narodit se jako dívka a v pubertě se změnit na kluka? Zní to šíleně, jenže je to krutá realita, se kterou se musí vyrovnat „holkokluci“ v Dominikánské republice. Pokud nevěříte, pojďte si přečíst, jak to ve skutečnosti s těmito dětmi je.

Guevedoces znamená v překladu „penis ve 12 letech“ a je to opravdu neuvěřitelné splašení hormonů, které zamíchá životem jedince od základu. Jaké to asi je narodit se jako půvabná holčička a v pubertě mezi nohama najít nezvaného návštěvníka – penis? Jedno z devadesáti dětí ve vesnici Salinas v Dominikánské republice o tom ví své.

My jsme zvyklí, že pohlaví dítěte je běžně zjistitelné v osmém týdnu těhotenství, to ovšem neplatí pro „postižené“ obyvatele Salinasu, kterým chybí enzym, jehož úkolem je dostávat hormony do pohybu. Výsledkem tak je, že varlata a penis narostou později, a to zpravidla až v pubertě, kdy začne tělo chlapce produkovat velké množství testosteronu. Tento vývoj mělo dítě ovšem logicky prodělat již v děloze a ne až kolem dvanáctého roku života.

To, že se změní tělo, je jedna věc, dokážete si ovšem představit, co tato transformace provede s psychikou dítěte? Tyto děti se většinou přirozeně cítí jako kluci, a tak přesto, že jsou oblékáni do sukýnek a česají se jim copánky, k jejich nejoblíbenější zábavě patří typicky klučičí věci. Postupem času jim i tělo začne prozrazovat, že z nich křehká holčička nebude. Pro rodinu přichází tedy zatěžkávací zkouška a je nucena čelit tomu, že místo dcery mají syna.

BBC odkrylo příběh Carly, která se v pubertě proměnila na Carlose. Sama dívka/chlapec prozradila, že své zvláštnosti si všimla lehce po pátých narozeninách. Cítila zvláštní pouto k chlapcům, které se projevovalo vyžadováním klučičích her, oblečení i členství v partě. Poté, co jí narostly svaly, bylo jasné, že z ní bude Carlos. Rodina tuto zprávu vzala pozitivně, protože již její sestřenice tuto změnu prodělala.

Tyto příběhy o dívkách, které se transformovaly na chlapce, můžou znít neuvěřitelně, ovšem věda má pro ně jasné vysvětlení i označení. Už v sedmdesátých letech postiženou oblast Dominikánské republiky navštívila lékařka Julianne Imperato a „guevedoces“ pečlivě prozkoumala. Výsledkem průzkumu byl fakt, že tyto děti neměly během těhotenství dostatek potřebných enzymů.

Přístup k těmto zvláštním dětem je v Dominikánské republice společností celkem pozitivní, což se rozhodně nedá tvrdit o situaci v Papue, kde se děti musí vypořádat s odsouzením a posměchem za svojí odlišnost. Obě kultury ovšem věří ve tři pohlaví: žena, muž a guevedoces. Sexuální orientace těchto jedinců nebývá nijak narušena a po transformaci žijí jako plnohodnotní muži, kteří mají pouze osobní zkušenosti s tím, jaké to je být ženou, což je k nezaplacení, nemyslíte?

Související články

Další články