Mladá žena ze San Francisca, která se jmenuje Isis Anchalee, zažila opravdové ponížení. Její účet na sociální síti byl zablokovaný poté, co si správci Facebooku spojili její jméno Isis s terorismem.

Isis je v šoku a nemůže uvěřit tomu, co se stalo. V žádném případě nemá nic společného s pátečními útoky na Francii a už vůbec ne s teroristickou organizací. Jak to vůbec někoho mohlo napadnout?

Omyl, který na ni hází velmi špatné světlo, a dokonce poškodil její jméno, se snaží vysvětlit na svém Twitteru. Správcům Facebooku, kteří jsou zodpovědní za tuto chybu, poslala screenshot svého pasu. Bohužel ani tak neuspěla. Mělo to spíše opačný efekt.

Alespoň na Twitter se jí podařilo zavěsit komentář, že je to obrovské nedorozumění. Jakmile její status zhlédl jeden z členů facebookového týmu, napsal Isis vzkaz, že je mu to celé velmi líto. Sice neví, co se přesně stalo, ale případ předal do rukou ostatním a hledá se viník.

Krátce nato odpověděl Isis na Twitteru, že je její účet na Facebooku obnoven a je opět funkční.

Slečna si ochoty napravit chybu velmi váží, ale i tak na tu ostudu nikdy nezapomene. Vždyť ji mohli lidé odsoudit a mohlo být nenávratně poškozeno její jméno.

Její stížnost vyvolala na internetu vlnu solidarity a její příběh ostatní sdíleli nejmíň 1500 x.