Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Test autosedaček podle asociace ADAC: Hodnotila se také sedačka s airbagem

Ilustrační foto.
Automobilová asociace ADAC testovala autosedačky. Pokud vás zajímá bezpečí vašich dětí, tento článek je pro vás. Nepodceňujte maličkosti.

Jak dopadlo pravidelné testování společnosti ADAC? Některé autosedačky propadly. Dítě by se zranilo ve výrobku, který nese název Concord Ultimax i-Size. Sedačka se při čelním nárazovém testu rozlomila na několik částí. Výrobce Concord podle německého autoklubu ADAC ihned po testu oznámil, že svůj produkt stahuje z trhu

Mezi poraženými se objevila také dvojice Jané Gravity a Avionaut Ultralite se základnou IQ base. U obou sedaček test společnosti ADAC odhalil škodlivé látky. ADAC hodnotil celkem 23 sedaček.

Sedačka Swingfix i-Size značky Britax Römer se v květnu stala absolutním vítězem prestižního testování. Ocenění získala především za design a bezpečnost. Také další autosedačky této značky byly úspěšné. Dualfix i- Size se umístila hned za Swingfix i-Size.

Autosedačka Swingfix i-Size má prvenství v kategorii sedaček do 105 centimetrů splňující novou bezpečnostní normu i-Size. Porotu si získala kombinací jednoduchého používání, pohodlím pro dítě a maximální bezpečností. „Při instalaci tohoto modelu je téměř nemožné udělat chybu, je velmi intuitivní, to se porotcům líbilo. Již tradičně sedačky Britax Römer získaly body také za bezpečnou konstrukci, která je vyvíjená, konstruována, testovaná a následně i vyrobena přímo v německém sídle firmy,“ uvedl jednatel společnosti Baby Direkt Lukáš Fiala.

Poprvé byla testována také autosedačka s airbagem. Jedná se o výrobek Maxi-Cosi Axissfix Air. Cena této sedačky je více než 16 tisíc korun. V nárazových testech přitom nepředčila výrobky bez airbagu.

Související články

Další články