Od pondělí bude podle meteorologů oblačno až polojasno, nejvyšší denní teploty by měly dosahovat 25 stupňů. Přeháňky by se měly objevit jen ojediněle. Větší počet srážek může spadnout v úterý. K večeru by se však mělo znovu vyjasnit. Nejvyšší teploty dosáhnou na 25 stupňů, na jižní Moravě až 27.

Podobný scénář nás čeká i v první sváteční den, počasí bude jasné až polojasné. Během dne se mohou ojediněle objevit bouřky a čeká nás příjemných 26–29 stupňů. V noci se teploty však výrazně ochladí. Klesnou až na osm stupňů. Ve čtvrtek nás čeká opět polojasná obloha a teploty by se měly vyšplhat na jihu až na 30 stupňů, na zbytku území pak 27.

Pátek začne jako polojasný, ale oblačnosti bude podle meteorologů přibývat. Srážky můžeme očekávat na většině území a postupně mohou sílit v bouřky. Teploty se budou pohybovat okolo 30, na jihovýchodě území pak až okolo 33.

Víkend by pak měl být opět ve znamení oblačnosti. Na konci víkendu bude opět přibývat oblačnosti a mohou se objevit srážky. Víkendová teplota se v průměru bude pohybovat mezi 22– 27 stupni. V noci však počítejme s výrazným ochlazením, a to až na 17–12 stupňů.