Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Těšíte se na bílé Vánoce? Víme, jak bude na Štědrý den!

Bílé Vánoce nás letos zase nečekají.
Zdroj: profimedia.cz
Počasí si s námi pěkně pohrává. Jednou je teplo, pak se zase výrazně ochladí. Chvíli prší a pak zase vysvitne sluníčko. Vůbec to nevypadá, že by byly za dveřmi vánoční svátky. Pokud se těšíte na bílé Vánoce a zajímá vás, jaké počasí bude na Štědrý den, budete nespíš zklamaní.

Těšíte se na Vánoce? Doufáte, že budou bílé a vy si tak o svátcích zajedete zalyžovat? Tak to vás nejspíš zklameme. Minulý rok byly Vánoce na blátě a vypadá to, že letos to nebude jinak.

Prosinec je teplotně nadprůměrný a srážkově zase podprůměrný. Počasí se střídá jako na houpačce, a tak to chvílemi venku vypadá spíše jako na podzim než v zimě. I přes to, že nám i nasněžilo, kvůli vyšším teplotám zase vše roztálo.

Na Vánoce ale v nížinách rozhodně sněžit nebude. Pravou zimu se vším všudy si užijeme až na přelomu ledna a února. Navíc se o vánočních svátcích pěkně zapotíme. Bude deset a více stupňů! A tak nejspíš odhodíme i rukavice a čepice.

A před štědrovečerní večeří si neužijeme vánoční koulovačky, ale dopřejeme si tak maximálně nějakou tu procházku nebo návštěvu příbuzných.

Výraznější ochlazení přijde až před Silvestrem, ale sněhové nadílky se ani na konci roku nedočkáme. Na horách by sněžit mělo, ale pravá lyžovačka nás čeká až v lednu. Tak se aspoň máme na co těšit!

Související články

Další články