Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Těšíte se levné volání v zahraničí? Pozor na tyto 4 věci! Jinak se vám dovolená prodraží

Operátoři musí zrušit roaming, ALE…
15. 6. 2017 začíná pro operátory zákaz účtování roamingových poplatků v Evropské unii. Roaming bude zrušen v celé Unii a několika dalších státech - v Norsku, na Islandu a v Lichtenštejnsku. Klienti operátorů zaplatí tedy stejně, jako za volání doma. Zní to samozřejmě před dobou dovolených skvěle, ale stále je potřeba si dávat velký pozor. Jsou určité výjimky, kvůli kterým by vás dlouhé volání a psaní zpráv mohlo pěkně mrzet. Na co si tedy v cizině dávat největší pozor?

Program se nazývá „Roam like at home“ a uživatel by měl moci naplno využívat všech mobilních služeb v zahraničí za ceny, jaké má doma. Jenomže to má i svá úskalí. Na co myslet před tím, než z ciziny zavoláte domů a dvě hodiny budete diskutovat?

1. Jste opravdu v Evropské unii?

Volat za stejné ceny jako doma můžete v celé Evropské unii. Připojily se i tři státy, které do ní nepatří – Norsko, Island a Lichtenštejnsko. Ale pozor, pokud budete ve Švýcarsku. Tam už budete volat za pěknou „pálku“. To samé platí na Balkáně. Zatímco Bulharsko, Chorvatsko a Řecko jsou členy EU, tak pro Albánii a Černou Horu to neplatí. Hovory by se vám tak pěkně prodražily.

2. Pozor v pohraničí

Fyzicky sice můžete být na území určitého státu EU, ale pokud jste v pohraničí, tak si nejsilnější síť může myslet něco jiného a automaticky vás připojí k sobě. To znamená, že rázem voláte ze sousedního státu, který už může poskytovat drahé služby. Je proto stále třeba kontrolovat svůj telefon a příchozí zprávy, které vás na tuto skutečnost upozorní.

3. Zvýhodněný tarif platí pouze na zemi

Jste zvyklí komunikovat i během vaší cesty do cílové destinace? V tom případě byste si použití mobilního telefonu v letadle nebo na lodi měli rozmyslet. Služby mohou být v těchto podmínkách účtovány podle mezinárodních tarifů.

4. Není volání jako volání

Když odcestujete do jiného státu a voláte ze své české SIM karty, tak máte slíbené výhodné podmínky. JENŽE, když voláte z ČR svému kamarádovi v zahraničí, tak pozor. Takový hovor je už zpoplatněn tarifem pro mezinárodní volání a vy nic neušetříte.

Související články

Další články