Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Těšili jste se o víkendu na zahrádku? Zapomeňte, léto nepřijde, teploty budou padat

Těšili jste se o víkendu na zahrádku? Zapomeňte, léto nepřijde, teploty budou padat
Zdroj: archiv
předpověď počasí
Pokud jste se už těšili, že o víkendu vyrazíte na svoje zahrádky a užijete si sluníčka, tak na to bohužel rychle zapomeňte. V následujících dnech se rapidně ochladí a přijde déšť. Meteorologové varují, že na pořádné léto si budeme muset ještě chvíli počkat. Českem během víkendu bude proudit chladný a vlhký vzduch od severu.

"Mezi tlakovou výší nad severozápadní a tlakovou níží nad východní Evropou k nám bude proudit chladnější vzduch od severu. Koncem tohoto týdne počasí u nás ovlivní od severovýchodu tlaková níže. Od poloviny příštího týdne bude přes západní Evropu postupovat zvolna k východu zvlněná studená fronta a před ní k nám bude zesilovat příliv teplého vzduchu od jihu," varují meteorologové z ČHMÚ.

Dnes očekávejme oblačno až polojasno, místy přechodně až skoro jasno. Ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, na západě ojediněle až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 9 °C.

V sobotu bude většinou oblačno, zpočátku místy až skoro jasno. Ojediněle na severovýchodě postupně místy přeháňky nebo občasný déšť. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na severovýchodě kolem 13 °C.

A ani v neděli nebude o nic lepší počasí. Připravte se na oblačno až zataženo, od severovýchodu postupně na většině území s deštěm nebo přeháňkami. Večer ubývání srážek. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, v Čechách místy až 15 °C.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy