Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Těšili jste se na teplý prodloužený víkend? Zapomeňte! Nejspíš zmrzneme

Těšili jste se na teplý prodloužený víkend? Zapomeňte! Nejspíš zmrzneme
Zdroj: Profimedia
Kdo čekal krásný teplý podzim, může na něj zase rychle zapomenout. O víkendu budou teploty jen lehce nad nulou, převážně zamračeno a lze čekat i přeháňky. Suma sumárum to o víkendu na pouštění draka moc nevypadá.

To jsou zase vyhlídky! Nejenom že nebude teplo, ono má navíc sněžit, v sobotu a neděli dokonce i v nížinách. Takže jestli jste se chystali toulat podzimní krajinou, zvažte, jestli nebude lepší celý víkend strávit pěkně doma s hrnkem čaje u televize. Předpověď počasí podle ČHMÚ se netváří moc přívětivě:

Čtvrtek

Zataženo nízkou oblačností nebo mlhy, ráno a dopoledne i mrznoucí. Místy jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, při déletrvající malé oblačnosti až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, při déletrvající malé oblačnosti až 8 °C, v 1000 m na horách kolem 4 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s. Na Českomoravské vrchovině přechodně vítr mírný jihovýchodní 2 až 6 m/s.

Pátek

Zataženo až oblačno, přechodně polojasno. Na východě místy slabý déšť nebo mrholení Během dne od severozápadu místy přeháňky, v Čechách nad 800 m k večeru sněhové. Ráno ojediněle mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý proměnlivý, postupně mírný severozápadní vítr 2 až 5 m/s.

Sobota

Sobota bude zatažená, na většině území budou přeháňky, nad 800 m, postupně nad 300 m sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C. Slabý, postupně mírný západní vítr 3 až 7 m/s.

Neděle

V neděli bude převážně oblačno, na většině území sněhové přeháňky, pod 300 m smíšené nebo dešťové. Na horách trvalejší sněžení. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný, během dne čerstvý západní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Nad 600 m tvorba sněhových jazyků, na horách i závějí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy