Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Tesco dalo do vánoční reklamy muslimy, zákazníci se bouří! Co jí říkáte vy?

Ve Velké Británii byla odvysílána nová vánoční reklama obchodního řetězce Tesco. Diváky televizních obrazovek pobouřila muslimská rodina, která se v tomto reklamním spotu radostně připravuje na křesťanské svátky. Firma se ohradila tím, že Vánoce si může užít každý, bez ohledu na jeho náboženské vyznání.

V reklamě je zobrazeno několik rodin, které se připravují na nadcházející vánoční svátky. Vánoce se ve Velké Británii slaví tradičně 25. prosince. Podává se krocan s kaštanovou nádivkou, šťouchané brambory a rozbalují se dárky.

Jedna ze scén ukazuje muslimskou rodinu, která jde s taškou plnou Tesco nákupu slavit křesťanské svátky připomínající zrození Ježíše Krista. Vyznavači islámu ovšem nepovažují Ježíše za Syna Božího a Vánoce tradičně neslaví.

Na adresu obchodního řetězce se snesla velká kritika. Někteří křesťané tuto reklamu považují za velmi urážlivou, napsal britský Independent.

„Proč ve své reklamě ukazujete, že muslimové slaví Vánoce? To je špatně! Všichni víme, že to tak není,“ napsal Tescu jeden ze zákazníků.

Tesco se vyjádřilo, že svou kampaní chce lidi spojovat a že jsou Vánoce svátky klidu a míru. Tento vánoční klip je jedním z pěti, které by do svátků mělo vypustit na televizní obrazovky. Ocenili byste podobné reklamy i u nás?

Související články

Další články