Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Teroristický útok ve Francii: Islamistu policie zastřelila, předtím zabil 3 lidi

Zdroj: Twitter
Před polednem vtrhl terorista hlásící se k Islámskému státu do supermarketu ve městě Trebes na jihozápadě Francie. Přibližně tři hodiny držel rukojmí. Zavraždil tři lidi, stejný počet zranil. Jeden člověk utrpěl vážná zranění. Nakonec se policistům podařilo žoldáka ISIS zastřelit.

Útočník ze supermarketu ve městě Trebes na jihozápadě Francie je po smrti. Policistům se ho podařilo zastřelit. Jednalo se o 26letého Redouaneho Lakdima z jihu Francie. Uvádí to francouzská média. Na místo kromě ministra vnitra dorazily i matka a sestra teroristy z Islámského státu.

Ozbrojenec, který u sebe měl údajně i granáty, nejprve držel rukojmí, mezitím tři lidi zabil a stejný počet zranil. Jeden člověk je ve vážném stavu v nemocnici.

Muž měl prohlašovat, že důvodem jeho útoku na supermarket je žádost o propuštění Salaha Abdeslama z vězení. Jde o jednoho ze zosnovatelů teroristických útoků z roku 2015 v Paříži.

Na cestě do supermarketu v Trebes postřelil útočník i policistu. Ten si šel s kolegy zaběhat a vraceli se do kasáren v nedalekém městě Carcassone, když v tom na něj muž vystřelil z auta.

Podle francouzské vlády šlo o jasný teroristický útok. Útočník se hlásil k teroristické organizaci Islámský stát.

Související články

Další články