Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Teroristický útok v Quebeku: V mešitě zemřelo nejméně 6 lidí!

Lidé jsou situací otřeseni.
Zdroj: Twitter
"Allahu akbar," zaznělo mešitou v kanadském Quebeku, než začali útočníci střílet do modlících se muslimů. Zabili nejméně 6 lidí a další zůstali na místě zraněni. V mešitě bylo tou dobou 40 lidí. Policie zatím zatkla dva muže.

Útok v mešitě Quebec City popsali svědci jako „zbabělý“ a „barbarský“. Premiér Justin Trudeau označil střelbu za „teroristický útok na muslimy“.

V neděli okolo osmé hodiny večer vtrhli do mešity tři maskovaní muži a začali střílet do modlících se muslimů. Zatím jsou zatčeni dva muži a vyšetřování intenzivně pokračuje.

Podle modlících měli útočníci quebecký přízvuk. Na místě byly i děti. „Jednomu chlapci byly pouhé tři roky. Mě minula kulka kousek nad hlavou,“ popsala svědkyně pro stanici CBS.

„Dnes Kanaďané truchlí za ty, kteří byli zbaběle zabiti v mešitě Quebec City. Mé myšlenky jsou s oběťmi a jejich rodinami,“ napsal Justin Trudeau na svém Twitteru.

Jinak klidná Kanada je útokem naprosto otřesena a lidé nechápou, jak se mohlo něco takového v jejich zemi stát.

Útok přišel den poté, co nový prezident Donald Trump schválil zákon, který odmítá přijímat uprchlíky.

Související články

Další články