Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

TERORISTICKÝ ÚTOK V PAŘÍŽI: 40 mrtvých, 60 rukojmích, první videa po masakru

Útočníci stále unikají.
Zdroj: Twitter
Hlavní město Francie je v noci z pátku na sobotu celé na nohou. V současnou chvíli jsou potvrzené čtyři koordinované útoky a zatímco politici začínají pomalu potvrzovat, že se jedná o teroristický útok, světová média už o tom píší naplno.

Podle CNN France si útoky vyžádaly zatím 40 mrtvých. Svědci ve francouzských televizích, kteří hovořili ze dvou různých míst, na kterých byly útoky potvrzeny, mluví o tom, že útočilo několik mužů, kteří si nekryli obličej maskami. Do lidí měli střílet samopaly a automatickými zbraněmi.

Na dalším místě, v koncertním sále, drží právě teď desítky rukojmích.

Teroristé ale útočili také před fotbalovým stadionem Stade de France, tam byla umístěna trhavina. Některé zdroje uvádějí, že k explozi došlo přímo na stadionu, kde zrovna probíhal fotbalový zápas mezi Francií a Německem. Na fotbalovém stadionu bylo v době explozí několik desítek tisíc lidí. Podle reportérů BBC byl evakuován i francouzský prezident Francois Hollande, který sledoval fotbalový zápas přímo na stadionu.

Po celé Paříži právě probíhají evakuace a speciální jednotky uzavírají ulice v blízkosti útoků. Na sociálních sítích se rozšířil hashtag #porteOuverte (otevřené dveře). Pařížané tak nabízejí lidem, kteří jsou evakuováni a nemají se kde schovat, přístřeší.

Výbuchy byly slyšet na stadionu i přes fandění fanoušků. Video ZDE

Související články

Další články