Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Teroristický útok v Česku? Vlak narazil do stromu s nápisy oslavujícími Alláha!

Vlak měl nehodu (Ilustrační foto)
Náhoda, provokace, házení viny na menšiny nebo drsný záměr? V ranních hodinách se vlak na Mladoboleslavsku srazil se stromem na kolejích. Podle vyšetřování nehody to vypadá, že strom někdo nařízl a napsal na něj vzkazy jako "Alláh je velký." První, kdo zmínil možnost teroristického činu byl nechvalně proslulý Martin Konvička.

Ministr vnitra Milan Chovanec ale před podobnými spekulacemi varuje. Nehoda se nyní prošetřuje. Vyšetřovatelé nevylučují ani teroristický čin či provokaci. „Ano, něco takového se tam našlo,“ potvrdila serveru aktualne.cz tisková mluvčí. Cizí zavinění je možné a vyšetřovatelé se budou věnovat i nápisu oslavujícímu Alláha. Ten byl podle serveru napsán s pravopisnými chybami.

„Prosíme média a veřejnost, aby k hodnocení této události přistupovaly s maximální opatrností a nenechaly se zmást spekulacemi, které jsou záměrně šířeny přes sociální sítě,“ vzkázal ministr Chovanec.

Do celého případu se vložil protiislámský aktivista Martin Konvička. „Atentát islamistů, nebo provokace, právě teď u Mladé Boleslavi? Ten strom někdo záměrně pokácel a nasměroval na koleje. Policie tam našla vzkazy v arabštině. Je tam už i protiteroristická jednotka…,“ perlil na svém Facebooku.

Ten by asi byl nejradši, kdyby se jednalo o atentát. Doposud totiž bezpečnost občanů v souvislostí s terorismem ohrožoval nejvíce on. A to když vjel na velbloudu na Staroměstské náměstí a z reproduktorů pustil střelbu. Na místě vypukla panika a jenom jako zázrakem nebyl nikdo zraněn.

Nehoda se podle Drážní inspekce stala v 8:00 na trase Praha-Turnov, v úseku mezi stanicemi Mladá Boleslav – Debř a Bakovem nad Jizerou. Naštěstí žádný cestující nebyl zraněn.

Související články

Další články