Ministr vnitra Milan Chovanec ale před podobnými spekulacemi varuje. Nehoda se nyní prošetřuje. Vyšetřovatelé nevylučují ani teroristický čin či provokaci. „Ano, něco takového se tam našlo,“ potvrdila serveru aktualne.cz tisková mluvčí. Cizí zavinění je možné a vyšetřovatelé se budou věnovat i nápisu oslavujícímu Alláha. Ten byl podle serveru napsán s pravopisnými chybami.

„Prosíme média a veřejnost, aby k hodnocení této události přistupovaly s maximální opatrností a nenechaly se zmást spekulacemi, které jsou záměrně šířeny přes sociální sítě,“ vzkázal ministr Chovanec.

Do celého případu se vložil protiislámský aktivista Martin Konvička. „Atentát islamistů, nebo provokace, právě teď u Mladé Boleslavi? Ten strom někdo záměrně pokácel a nasměroval na koleje. Policie tam našla vzkazy v arabštině. Je tam už i protiteroristická jednotka…,“ perlil na svém Facebooku.

Ten by asi byl nejradši, kdyby se jednalo o atentát. Doposud totiž bezpečnost občanů v souvislostí s terorismem ohrožoval nejvíce on. A to když vjel na velbloudu na Staroměstské náměstí a z reproduktorů pustil střelbu. Na místě vypukla panika a jenom jako zázrakem nebyl nikdo zraněn.

Nehoda se podle Drážní inspekce stala v 8:00 na trase Praha-Turnov, v úseku mezi stanicemi Mladá Boleslav – Debř a Bakovem nad Jizerou. Naštěstí žádný cestující nebyl zraněn.