Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Teroristický útok na Srí Lance si vyžádal už 290 obětí. Přes 500 lidí je zraněných

Zdroj: Twitter
+ Dalších 21 fotografií
Výbuchy na Srí Lance
Po nedělních teroristických útocích na Srí Lance stoupl počet obětí na 290. Dalších více jak 500 osob je zraněných. Uvedla to agentura Reuters. Mezi mrtvými by neměli být žádní Češi.

V neděli došlo k velikonočnímu řádění teroristů na asijském ostrově Srí Lanka. Došlo tam celkem k osmi výbuchům. Za útokem stojí sebevražední atentátníci, kteří podle všeho nepatřili do žádné teroristické skupiny. Vedle obětí je dalších více jak 500 zraněných.

V neděli ráno došlo k útokům přímo v hlavním městě Srí Lanky v Kolombu, kde byly zasaženy tři pětihvězdičkové hotely Shangri-La, Cinnamon Grand a Kingsbury. Dalším terčem útoků se staly tři kostely – kostel sv. Antonína na kolombském předměstí Kotahena a kostel sv. Šebestiána v Kataně severně od Kolomba. Třetí útok na kostel se stal ve městě Batticaloa na východě Srí Lanky.

Terčem sedmého útoku se stal hotel na předměstí Dehiwaly a osmý útok otřásl bytovým komplexem na předměstí Dematagody. Devátá výbušnina se podařila policistům zneškodnit. Podomácku vyrobenou výbušninu našli na silnici vedoucí k hlavnímu terminálu.

Naštěstí se útok nedotkl ani jednoho z Čechů, kteří momentálně na ostrově přebývají. Podle odhadů jich tam je 300 nebo 400. Zaregistrováno jich je 92.

Úřady po útocích okamžitě uzavřely mezinárodní letiště v Kolombu, lety budou přistávat ve městě Mattala. Do akce byla povolána armáda.

Mezi mrtvými je nejméně 37 cizinců, podle agentury AFP to potvrdilo ministerstvo zahraničí. Jsou mezi nimi tři občané Indie a Británie, dva z Turecka a dva z Austrálie, ty potvrdil čerstvě australský premiér Scott Morrison.

Související články

Další články