Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře Eurovolby 2019

Nejnovější kauzy

Teroristický útok na ruzyňském letišti? Nebo opilý šílenec? Pasažér, který vyhrožoval bombou, je již zadržen! Je z Polska!

Podle ministra Chovance zřejmě nejde o teroristickou­ akci.
Na Letišti Václava Havla v Praze přistálo nouzově letadlo, které mělo namířeno ze Španělska do polské Varšavy. Jeden ze 160 cestujících vyhrožoval, že na palubě odpálí bombu. Jedná se o teroristický útok, nebo jde o provokaci nějakého opilce? Muž byl zadržen, zřejmě pochází z Polska. Letiště je momentálně uzavřeno a nepřijímá další letadla.

Na Letišti Václava Havla nouzově přistálo letadlo, které mířilo ze španělského Las Palmas do polské Varšavy.

Na palubě bylo podle dostupných informací 160 pasažérů. Jeden z nich vyhrožoval bombou. Na místo okamžitě dorazily zásahové jednotky a policejní pyrotechnik.

Na místo dorazil také ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý.

Letiště je uzavřeno a nepřijímá další letadla. Cestující nějakou dobu museli zůstat na palubě se všemi zhasnutými světly. Letadlo bylo obklopeno záchrannými a hasičskými vozy. Podle nejnovějších informací se policii už podařilo muže, který hrozil teroristickým útokem z letadla vyvést.

Momentálně jsou cestující evakuováni a hledá se jim nocleh, aby nemuseli spát na letišti. Zítra dopoledne by se už měli ovšem vrátit zpět do Varšavy, informuje Chovanec pro ČT24.

„Všichni pasažéři jsou v pořádku, nikdo nebyl zraněný. Zatím se zdá, že nešlo o teroristický útok,“ uvedl na Twitteru minist vnitra Chovanec.

Zanedlouho po evakuaci cestujících došlo k podrobnému prohledání letadla. Muž, který vyhrožoval bombou, je Polák. Údajně by se nemělo jednat o teroristický útok, nýbrž o člověka, který není duševně v pořádku. Na palubě byla většina cestujících polské národnosti. Muž bude stíhán.

Není zatím zřejmé, zda muž u sebe měl atrapu výbušniny, nebo jen verbálně hrozil.

PŘIPRAVUJEME PODROBNOSTI

Mohlo by vás zajímat

Další články