Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Teroristický útok na ruzyňském letišti? Nebo opilý šílenec? Pasažér, který vyhrožoval bombou, je již zadržen! Je z Polska!

Podle ministra Chovance zřejmě nejde o teroristickou­ akci.
Zdroj: Twitter
Na Letišti Václava Havla v Praze přistálo nouzově letadlo, které mělo namířeno ze Španělska do polské Varšavy. Jeden ze 160 cestujících vyhrožoval, že na palubě odpálí bombu. Jedná se o teroristický útok, nebo jde o provokaci nějakého opilce? Muž byl zadržen, zřejmě pochází z Polska. Letiště je momentálně uzavřeno a nepřijímá další letadla.

Na Letišti Václava Havla nouzově přistálo letadlo, které mířilo ze španělského Las Palmas do polské Varšavy.

Na palubě bylo podle dostupných informací 160 pasažérů. Jeden z nich vyhrožoval bombou. Na místo okamžitě dorazily zásahové jednotky a policejní pyrotechnik.

Na místo dorazil také ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý.

Letiště je uzavřeno a nepřijímá další letadla. Cestující nějakou dobu museli zůstat na palubě se všemi zhasnutými světly. Letadlo bylo obklopeno záchrannými a hasičskými vozy. Podle nejnovějších informací se policii už podařilo muže, který hrozil teroristickým útokem z letadla vyvést.

Momentálně jsou cestující evakuováni a hledá se jim nocleh, aby nemuseli spát na letišti. Zítra dopoledne by se už měli ovšem vrátit zpět do Varšavy, informuje Chovanec pro ČT24.

„Všichni pasažéři jsou v pořádku, nikdo nebyl zraněný. Zatím se zdá, že nešlo o teroristický útok,“ uvedl na Twitteru minist vnitra Chovanec.

Zanedlouho po evakuaci cestujících došlo k podrobnému prohledání letadla. Muž, který vyhrožoval bombou, je Polák. Údajně by se nemělo jednat o teroristický útok, nýbrž o člověka, který není duševně v pořádku. Na palubě byla většina cestujících polské národnosti. Muž bude stíhán.

Není zatím zřejmé, zda muž u sebe měl atrapu výbušniny, nebo jen verbálně hrozil.

PŘIPRAVUJEME PODROBNOSTI

Související články

Další články