Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Teroristický útok 400 km od Prahy: Na místě je až 15 mrtvých. Útočil Islámský stát?

+ Dalších 11 fotografií
Po šesté hodině večer otřásla nákupním centrem Olympia v německém Mnichově střelba. Na místě je podle odhadů až 15 mrtvých. Potvrzeno je ale zatím 6 obětí. Obchodní centrum hlídá stovka policistů, odstřelovači i vrtulníky. Zaměstnanci se stále schovávají uvnitř, lidé nesmějí vycházet ze svých domovů. Útočníci jsou na útěku. Podle svědků jeden z útočníku křičel: "Já jsem Němec."

Policie oficiálně útok označila za teroristický. Podle německého Bildu se jeden z pachatelů střelil do hlavy. Šlo prý o cizince ve vojenských botách. Teroristé tak útočili 400 kilometrů od hranic. Česká policie preventivně posílila hlídky v obchodních centrech a na hranicích s Německem.

Střelba se ozvala po šesté hodině večer, nejspíš se začalo střílet v McDonaldu. Některé zdroje hovoří o 15 mrtvých, zatím bylo potvrzeno šest obětí. Uzavřeno bylo nádraží v Mnichově, odkloněna byla veškerá doprava, nad obchodním centrem krouží několik vrtulníků.

Lidé by neměli vycházet ze svých domovů a měli by se vyhýbat oblasti obchodního centra. Po 20. hodině se objevily informace o další střelbě zhruba 5 kilometrů od obchodního centra na náměstí Karlsplatz v centru Mnichova. Policie to ale nepotvrdila. Podle některých zdrojů je dokonce v obchodním centru uložena bomba. Na místě jsou pyrotechnici.

Online situaci z Mnichova sledujte ZDE.

Související články

Další články