Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Teroristé zaútočili na letiště v Istanbulu. 36 mrtvých! VIDEO není pro slabé povahy

+ Dalších 9 fotografií
AKTUALIZOVÁNO: Turecká metropole Istanbul zažila v úterý večer šokující teroristický útok. Atatürkovým letištěm v Istanbulu otřásly tři výbuchy. Na místě zemřelo 36 lidí, dalších 148 je zraněno. Hovoří se o tom, že za masakrem stojí radikální islamisté. Kolik bylo teroristů? Nejprve se hovořilo o dvou zabijácích, nyní se spekuluje, že jich mohlo být až 7.

Atatürkovým letištěm v Istanbulu otřásly v úterý večer nejméně tři exploze. První informace z místa tragédie šokovaly svět. Na místě desítky mrtvých lidí, další lidé bojovali o život…

Televizní stanice CNN Turk uvedla, že podle policie šlo o útok tří sebevražedných atentátníků.

„Podle předběžných informací od tureckých úřadů by mezi oběťmi ani zraněnými atentátu v Istanbulu neměli byt žádní čeští občané,“ uvedlo české ministerstvo zahraničí.

Podle tureckého premiéra přijeli zabijáci na letiště taxíkem. Všichni tři začali střílet a poté se vyhodili do povětří. CNN uvádí, že k útoku se odhodlali ještě před kontrolním stanovištěm. Nejprve stříleli z kalašnikovů, pak se odpálili.

Tohle je pro Turecko zlá zpráva. Jisté je, že útok na letišti sníží počet turistů, kteří mají zemi v oblibě. Hovoří se o tom, že za útokem stojí džihádisté. Turecko má problémy s radikály z Islámského státu. Nutno ale dodat, že v zemi operují i kurdští separatisté a další radikálové.

Mohlo by vás zajímat

Další články