Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Teroristé přepadli hotel v Egyptě: Mezi turisty byli i Češi!

Lidé byli vyděšeni, co se děje. Teroristé při svých útocích pobodali
turistu z Dánska a Německa.
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Dosud neznámí útočníci přepadli v pátek hotel Bella Vista v egyptské Hurghadě. Dva lidé byli zraněni a jejich stav není znám. Mezi turisty se měli nacházet i Češi.

Podle ČTK byli na místě dva turisté cestovní kanceláře Exim Tours. Naštěstí jsou v pořádku. Své klienty měla na dovolené v Hurghadě také CK Fisher.

Ozbrojení útočníci obklíčili hotel. Bez zranění během útoku nevyvázl turista z Dánska a Německa. V současné chvíli není známo, v jakém stavu oba muži jsou.

Teroristé, kteří hotel přepadli, měli být tři. Tuto informaci však později vyvrátily bezpečnostní služby. Jednalo se o dva. K hotelu údajně dorazili od moře. Jednoho z kompliců se policistům podařilo zastřelit. Druhý útočník utrpěl lehká zranění.

V oblíbeném egyptském letovisku se momentálně nachází 200 Čechů. Všichni jsou v pořádku.

Navzdory varování ministerstva zahraničí se Češi stále vydávají do Egypta vstříc nebezpečí. Toto místo je poslední dobou terčem různých útoků. Bezpečno tam opravdu není. Ministerstvo o možných útocích v Hurghadě pravidelně veřejnost informuje. I tak se ale stále najdou takoví, kteří možnou hrozbu příliš neřeší.

Související články

Další články