Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Terorista z Francie: Nejdříve odvedl sestru do školy, pak začal vraždit

Útočník měl širokou rodinu.
Zdroj: Twitter
Nebylo ještě ani poledne, když Redouane Lakdim (26), jakožto přívrženec ISIS, vtrhl do do supermarketu ve městě Trebes na jihozápadě Francie a zastřelil tři lidi, stejný počet zranil. Rukojmí u sebe držel přes dvě hodiny a policii se ho následně podařilo zastřelit. Nyní se zjistilo, co dělal střelec před útokem. Do školy nezapomněl odvést svoji mladší sestru.

Během dnešního dne se udál teroristický útok ve městě Trebes na jihozápadě Francie. Střelec bezostyšně vtrhl do supermarketu Super U a zastřelil tři lidi, stejně tolik jich zranil. Starosta města Eric Menassi, potvrdil, že jedním ze zastřelených je i prodavač v obchodě. V době ataku byla v supermarketu i Carol, která vypověděla, že se s dalšími deseti lidmi schovala do chladírny. „Zůstali jsme tam asi hodinu, slyšeli několik výstřelů a vylezli zadními dveřmi,“ řekla.

Nyní vyšlo najevo, že útočník jménem Redouane Lakdim měl před děsivou střelbou odvést svou mladší sestru do školy, píše Daily Mail. V nedalekém městě Carcassone žil se svými rodiči a celkem čtyřmi sestrami. Uvedl to ministr vnitra Gerard Collomb.

Muž měl prohlašovat, že důvodem jeho útoku na supermarket je žádost o propuštění Salaha Abdeslama z vězení. Jde o jednoho ze zosnovatelů teroristických útoků z roku 2015 v Paříži. Samotný Redouane strávil už v roce 2016 kratší dobu ve vězení. „Jsem voják Islámského státu,“ měl prý několikrát zvolat při hrůzostrašném činu. Policie ho nakonec musela zastřelit.

Související články

Další články