Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Terorista z Bostonu je nevinný: Alespoň to tedy na Facebooku hlásá 12 tisíc jeho fanoušků!

Džochar Carnajev
Zdroj: Facebook

Milovníci konspirací opět mají žně. Stejně jako po útoku 11. září se i teď vynořili lidé, kteří tvrdí, že teroristický útok v Bostonu byla operace provedená zevnitř, tedy americkou vládou a soukromými zájmovými skupinami, a Džochar Carnajev (19), jeden z bratrů podezřelých z útoku, je nevinný.

Džochar a Tamerlan, oba z Čečenska, jsou jedinými podezřelými a vyšetřovatelé už ani nepracují s jinou verzí. Tamerlan byl zabit při zatýkání v přestřelce s policií, Džochar se skrýval zraněný ve člunu na dvoře jednoho bostonského domu. Džochar nyní leží těžce zraněný v nemocnici, má prostřelený krk a doktoři si nejsou jisti, zdali někdy bude mluvit. Podle jeho první písemné výpovědi útok provedli proto, aby bránili islám.

Na Facebooku tomu ale velká skupina lidí nevěří. Poukazují na to, že policejní záznamy, kde bratři Carnajevovi odcházejí z místa bostonského maratonu, jsou dílem photoshopu. Dokonce i jedna z ikonických fotek masakru, zraněný divák bez nohy, kterému ze stehna trčí pouze stehenní kost, je ve skutečnosti stará fotka jednoho válečného veterána z Afghánistánu.

K fanouškovské stránce "Džochar Carnajev je nevinný" se již vyjádřili i vyšetřovatelé FBI, a ne zrovna vybíravě. Jeden z nich pod slibem anonymity pro noviny Daily Mail uvedl, že "kvůli těmto kreténům bude pro naši zemi daleko složitější se z toho dostat. Je to banda neuvěřitelných idiotů. Máme jasné důkazy o tom, že pachateli jsou Carnajevovi. Je nechutné, že někdo svévolně dokáže ignorovat výsledky vyšetřování a vypustí do světa absurdní konspirační teorie."

Skupina je sice uzavřená, ale přesto v ní narůstá počet členů raketovým tempem. Ještě včera jich bylo o tisícovku méně.

Související články

Další články