Českou turistkou, kterou pobodal útočník v Egyptě, je šestatřicetiletá účetní z Rakovnicka. Lékaři potvrdili několik středně těžkých bodných zranění. Kvůli nim si v káhirské nemocnici ještě nějakou chvíli pobude.

„Byl to pro celou naši rodinu obrovský šok. Jinak si představte, jak by bylo asi vám, kdyby se to stalo někomu z vaší rodiny. Ty pocity ani nejdou popsat. Co se týče úřadů, od rána jsme v přímém spojení s konzulem, který je přímo u ní, tudíž máme přímé informace. A myslím, že z jejich strany dělají vše, co je v jejich silách, za což jim patří veliký dík. Momentálně doufáme, že bude samozřejmě možný co nejrychlejší návrat zpět k nám, k celé rodině, a neustále na ni myslíme,“ uvedl pro Blesk.cz bratr zraněné ženy.

Útočník byl dopaden okamžitě po pobodání šesti turistek ve známém turistickém letovisku. Dvě německé turistky útok muže s nožem bohužel nepřežily.

K zodpovědnosti za krveprolití se přihlásil Islámský stát. Jenže je otázkou, zda útočník opravdu jednal ve jménu Islámského státu, nebo se tato teroristická organizace k jeho činu nyní jen hlásí. Objevilo se totiž svědectví, že útoku na ženy předcházela hádka dvou opilých mužů. Jedním z mužů, kteří se dostali do hádky, měl být právě muž, který později útočil. Je možné, že nejde o terorismus, ale o tragické vyústění hádky. Tragický čin vyšetřuje egyptská policie.