Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus finále MasterChef 2020 Svatba na první pohled

Nejnovější kauzy

Terorismus? 66 lidí je po smrti. Na palubě stroje, který letěl z Paříže do Egypta, mohla být bomba

Letadlo se zřítilo do moře. Lidé prý viděli ohnivou kouli na obloze.
Zdroj: twitter.com
Nad Egyptem zmizel z radarů letoun A320. V té době se nacházel ve výšce více než 11 kilometrů. Na palubě je 59 cestujících a 7 členů posádky. Pilot hlásil před zmizením kouř v kabině. Přistát měl ve 3 hodiny ráno, na místo byly vyslány pátrací týmy a záchranáři. Agentura AP uvedla, že stroj se zřítil do moře. Svědci prý viděli na obloze ohnivou kouli.

Letadlo zmizelo krátce po vstupu do egyptského vzdušného prostoru nad Středozemním mořem. Na radarech bylo naposledy zachyceno ve 2:45. V tu chvíli byl letoun ve výšce 11 200 metrů. V Káhiře měl přistát ve 2:55.

„Řečtí letoví kontroloři oznámili našim egyptským, že ztratili s letadlem kontakt. Letadlo nevolalo o pomoc ani neztrácelo výšku. Prostě zmizelo,“ řekl podle NY Times šéf egyptských leteckých dispečerů Ehab Mohy el-Deen. Na palubě je 68 cestujících, z toho tři děti. Letoun neletěl přes žádnou oblast, kde se válčí.

Podle mluvčího egyptské agentury civilního letectví Ihába Raslana se letadlo nejspíš zřítilo do moře. Totéž vydala také agentura AP. Svědci prý viděli na obloze ohnivou kouli. Podle ministerstva zahraničí nebyl na palubě žádný Čech.

Související články

Další články