Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Teror za zavřenými dveřmi: Dana Morávková promluvila o domácím násilí

+ Dalších 7 fotografií
ROZHOVOR
Nadávky, facky, modřiny, rozbíjení předmětů - to vše v uzavřeném prostoru domova. Jinými slovy teror za zavřenými dveřmi! To všechno prožila Dana Morávková (47) před kamerami Ordinace v růžové zahradě 2. Jenže nejen ona sama - s ní i tisíce žen v Česku. Fenomenální herečka promluvila pro eXtra.cz nejen o své roli v seriálu, ale třeba i o tom, proč není snad den, kdy by jí někdo z lidí nezastavil na ulici.

Divákem milovaný seriál Ordinace v růžové zahradě před časem přinesl velmi dramatickou dějovou linku – postavu doktorky Zdeny Suché týral Andrej Martynčák v podání Jána Jackuliaka. Pro Danu Morávkovou šlo o velmi těžké momenty, které před kamerou díky svému talentu skvěle zvládla.

„Osobně Ordinaci často nevidím, protože když je v televizi, jsem většinou v divadle. Pro mě ale scénáristé píšou skvělé dějové linky. Ať šlo o domácí násilí nebo třeba únos. Jsem z toho nadšená a myslím, že i Honza Čenský, protože to mnohdy není lehké zahrát, ale užíváme si to, protože nás to herecky posouvá. Musím ale říct, že bych takové situace v reálu nechtěla zažít,“ řekla eXtra.cz Dana Morávková, kterou právě kvůli ztvárnění rolí v seriálech velmi často zastavují lidé na ulici. Většinou přijde řeč právě na děj okolo její postavy.

„Od Rodinných pout to zažívám opravdu velmi často. Teď to zažívám v Ordinaci. Beru to tak, že pokud lidem vstupuji dvakrát týdně do domácnosti, je to zkrátka součástí mého života. Lidé to často neoddělují a ono je to vlastně dobře, je to výsledek mé práce,“ pokračovala Dana Morávková, která se dnes řadí ke špici českých herců. „Nedávno jsem jela zájezdové představení a přišla paní a ptá se mě: Prosím vás, kdy se najde Hanička? A zažívá to i můj manžel, který nedávno něco řešil na úřadu vlády a dostal od paní otázku: Kdy se najde Hanička? Stalo se nám to i na pohřbu Jiřího Pomeje. Paní k nám byla velmi slušná, ale zkrátka měla potřebu se zeptat, kdy se Hanička najde. Nevadilo nám to, my jsme se rozloučit s Jirkou jeli, protože jsme tu povinnost cítili. Ale abych neodbíhala, herec musí často s takovými situacemi počítat, to zkrátka k naší profesi patří,“ dodala Dana Morávková, která se zároveň řadí k herečkám, jenž si i s přibývajícím věkem umí udržet eleganci a krásu.

Mohlo by vás zajímat

Další články