Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

TEROR V LONDÝNĚ: Muž (19), který ubodal Američanku, byl somálský imigrant s norským pasem!

Útočník v centru Londýna ubodal ženu.
Zdroj: twitter.com
Londýnem ve středu otřásl brutální útok nožem. 19letý mladík napadl v centru metropole skupinu lidí s nožem v ruce. Jednu ženu ubodal, dalších 5 lidí je zraněno. Jeho motiv je zatím nejasný, ale může se jednat i o teroristický čin. Britská policie totiž uvedla, že se jedná o Nora, který je původem ze Somálska. Mrtvá žena byla Američanka.

Mladík napadl skupinu lidí uprostřed Russellova náměstí v centru Londýna. Očitý svědek útok nahlásil ve 22:33 místního času. Na místě bylo šest zraněných, 60letá žena později svým zraněním podlehla. Muže policie zadržela pomocí paralyzéru.

Motiv útočníka je stále nejasný, policie pracuje i s verzí, že se jednalo o teroristický útok. Zatím to ale vypadá, že útočník byl psychicky nemocný.

Policie v tiskovém prohlášení uvedla, že u zadrženého 19letého muže zatím nezjistila žádnou formu radikalizace ani napojení na teroristickou organizaci. Útočník si své oběti vybíral zcela náhodně.

„Slyšel jsem křik, tak jsme šli do parku, kde jsme viděli dívku ležící na zemi, které tekla krev ze zad, a další, které krvácela ruka. Všichni mluvili španělsky, takže hádám, že tam byli společně. Viděl jsem jen oběť a dívku, která měla pobodanou ruku. Kolem ní bylo spoustu krve. Ležela na zemi a kamarádka ji objímala,“ popsal listu Daily Mail svědek Michael.

K útoku došlo jen pár metrů od místa, kde se 7. července 2005 v metru vyhodili do povětří sebevražední atentátníci z Al-Káidy.

Související články

Další články