Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Jak se budí princezny po 44 letech: Takhle dnes vypadají herci z legendární pohádky

Jan Hrušínský a Marie Horáková v pohádce Jak se budí princezny.
Zdroj: Filmové studio Barrandov
+ Dalších 6 fotografií
pohádka

Československou pohádku Jak se budí princezny z roku 1977 zná skoro každý. Hlavní postavy ztvárnili Jan Hrušínský (66) a Marie Horáková, která si dnes říká Marka Míková (61). V dnes již legendárním filmu si zahrála spousta dalších slavných tváří, které se za ta léta velmi změnily.

Je až neuvěřitelné, že tato pohádka slaví už 44 let od doby, kdy se na ni snesla první vlna pozitivní kritiky. Do filmu na motivy pohádky o Šípkové Růžence se zamilovali filmaři, dospělí i děti.

Půvabná princezna, namachrovaný princ Jiří (Jan Kraus) a hodný princ Jaroslav v podání Jana Hrušínského –⁠ to byla sestava, díky které se z pohádky stala legenda. Někteří herci, kteří si ve snímku Václava Vorlíčka zahráli, už odešli do hvězdného nebe. Patří mezi ně nezapomenutelný Vladimír Menšík, který si v pohádce zahrál věčně hladového Matěje, jehož královská rodina nutí proměňovat se v medvěda. Další postavy se časem změnily téměř k nepoznání a roky se na nich podepsaly.

Herečka Marie Horáková, která hraje princeznu Růženku, si po své nejúspěšnější roli později už v mnoha snímcích nezahrála. Filmování se sice vzdálila, ale divadlu se věnovala nadále. A nejen jemu. Dnes píše knihy pro děti a mládež. Založila také občanské sdružení Loutky v nemocnicích, jehož náplní je rozjasnit den hospitalizovaným dětem.

V galerii najdete pohádkové postavy dříve a dnes. Poznali byste je?

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy