Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Terezka se musela znovu naučit mluvit a psát: Bára Nesvatbová jí pomáhá k cestě za snem

Terezka se musela znovu naučit mluvit a psát: Bára Nesvatbová jí pomáhá k cestě za snem
Zdroj: se souhlasem ALOve
charita

Známá česká klenotnická značka bude i letos pomáhat potřebným. Úspěšná loňská spolupráce se spisovatelkou Bárou Nesvadbovou byla završena předáním šeku z prodeje náramků s názvem Iluze by Bára Nesvadbová na 167 318 korun malé Leonce Plintové. I letos budou mít zákazníci možnost pomoci další dívce.

Bára Nesvadbová tentokrát navrhla unikátní multifunkční šperk s názvem Naděje. Jde o srdce navlečené na syntetický kožený řemínek. Každá zákaznice si může vybrat, jak ho bude chtít nosit - kdo touží vypadat jako šarmantní Francouzka, uváže si jej na krk jako choker. Dívky a ženy, které milují náramky si jím mohou omotat zápěstí anebo paži a rebelky si jím ovážou kotník.

Musela se naučit znovu mluvit i psát

„Jsem rád, že naše šperky ženy zdobí a k tomu ještě pomáhají. Naděje je v životě lidí důležitá, pomozte nám ji šířit dále a pomáhejte s námi. Děkujeme...“ říká Alojz Ryšavý, majitel české klenotnické značky ALOve

Před deseti lety Tereza Vargová prodělala vážné onkologické onemocnění. Kvůli onemocnění a následné léčbě ochrnula na pravou polovinu těla, musela se také znovu učit mluvit, číst a psát. Po celou dobu se hodně snažila a snaží, aby se její celkový zdravotní stav stále zlepšoval a udržel.

Nákladná rehabilitace

K tomu jí nejvíce pomáhají pobyty ve speciálním neurorehabilitačním centru Axis Medical Center v Piešťanech na Slovensku, kde by měla absolvovat pravidelně 4x ročně dvoutýdenní pobyt. Rehabilitace je účinná, ale zároveň i drahá a pojišťovna je nehradí. Cena za jeden 14-denní pobyt (bez ubytování a stravy) je okolo 3 400 Euro.

Terka je bojovnice a ráda i přes svůj handicap sportuje. Na speciálně upraveném kole se věnuje cyklistice a zároveň je i členkou atletického klubu handicapovaných sportovců Atletika Bez Bariér, kde se věnuje hodu diskem. V obou disciplínách se může pochlubit několika tituly mistra republiky včetně českého rekordu. Nyní je Terezce 21 let a jejím snem je poznávací zájezd do Japonska. A lidé jí tento sen mohou splnit.

Polovina z ceny šperku poputuje ke statečné Terezce. „Terezka je pro mě důkazem, že naděje opravdu nikdy neumírá, a že láska je silnější než jakýkoli ošklivý ortel. Ať už je to láska maminky nebo láska Terky k životu.“ říká Nesvadbová

Související články

Další články