Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Tereze Hlůškové zbyly oči pro pláč: Další Vánoce v Pákistánu, soudci dostali volno

Zdroj:
+ Další 2 fotografie
vězení
Tereza Hlůšková (24) přišla i o ty nejposlednější naděje na splnění jejího velkého snu. Doufala, že letos už stráví Vánoce doma, nakonec ale půjde už o třetí, které stráví za zdmi pákistánské věznice. Jejím případem se totiž letos už nikdo zabývat nebude.

Tereza Hlůšková byla v lednu 2018 zadržena na letišti v Láhauru, celníci tehdy v jejím kufru nalezli téměř 9 kilogramů heroinu. Za pašováno drog byla odsouzena na 8 let a 8 měsíců ve vězení, stále ale doufá, že se na svobodu podívá dřív.

Česká pašeračka podala odvolání a i letos doufala, že svátky už stráví doma. Stejně jako loni se její sen rozpadl. Podle informací deníku Blesk.cz se jejím případem totiž nikdo zabývat nebude minimálně do konce roku.

Jako by pákistánské vězení nebylo samo o sobě velkým trestem, Terezy naděje letos začala pomalu hatit i pandemie koronaviru. Podle pákistánského novináře Alího Aršáda začaly počty nově nakažených rychle stoupat, z toho důvodu dostali soudci od 14. prosince do 1. ledna volno. Řešit budou jen ty nejdůležitější případy, ten Terezy mezi ně nepatří.

Falešná naděje

Pašeračka Tereza doufala v propuštění z vězení, když se proslechlo, že v Pákistánu bude tamější premiér Imran Chán udělovat vězeňkyním rozsáhlou amnestii. Ta se ale vztahovala na méně závažné trestné činy. Letos tak Tereze vyhaslo hned několik plamínků naděje, nyní už i ten poslední.

Související články

Další články