Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Tereza Těžká to má těžké: Mám manžela, partnerku i přítele, takže třikrát víc problémů

Herečka Tereza Těžká.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Polyamorie

Herečka Tereza Těžká se proslavila dokumentem V síti, a také tím, že se otevřeně hlásí k polyamorii, což je životní styl, kdy člověk žije s více partnery, včetně těch opačného pohlaví. Tereza tak nyní je ve vztahu s manželem, přítelkyní a přítelem. "Je pro mě důležité, že všichni v tom vztahu takhle chtějí žít, že to není jen proto, že se mnou ten člověk chce být, a tak to přetrpí," řekla herečka v rozhovoru pro DVTV, během kterého nechala diváky nahlédnout do pro mnohé těžko představitelného vztahu.

"Myslím, že první znak přišel už v pubertě, kdy jsem měla přítele, ale zároveň jsem se zamilovala i do jiného chlapce. Byla jsem z toho strašně zmatená a nevěděla jsem, koho si vybrat. Tak moc jsem se do toho zamotala, že jsem nemohla být ani s jedním," vzpomínala Tereza Těžká na dobu, kdy objevovala svůj životní styl a orientaci.

Nejprve se cítila velice špatně, protože tím oběma ubližovala, a zároveň i sobě, protože jí vždy lidé říkali, že může milovat jen jednu osobu. Postupně ale zjistila, že to tak není. Definitivně si to uvědomila prý před třemi roky, kdy se zamilovala do dívky, přestože v tu dobu měla už pět let partnera, kterým je její současný manžel. Láska s onou dívkou jí ale nevydržela. "Byl to nicméně moment, kdy jsem se rozhodla, že bych chtěla mít dva plnohodnotné vztahy najednou," řekla herečka.

Není to mladická nerozvážnost

S manželem už žije osm let a zjistila, že to mají oba stejně. Nyní jsou ve vztahu ještě s přítelem a přítelkyní. "Je pro mě důležité, že všichni v tom vztahu takhle chtějí žít, že to není jen proto, že se mnou ten člověk chce být, a tak to přetrpí. Musíme být vůči sobě otevření a o všem spolu mluvit," vysvětlila Těžká v rozhovoru.

Zároveň odmítá, že by šlo o nějakou mladickou nerozvážnost či fázi poznávání sebe sama. "Plnohodnotné polyamorní vztahy jsem dokázala mít až ve chvíli, kdy jsem já sama dosáhla bodu, že jsem se necítila být teenagerem, ale plnohodnotnou ženou," řekla herečka, známá z dokumentu V síti.

Pro mnoho lidí je ale polyamorie těžko pochopitelná věc, protože spolu žije více lidí. Těžká přiznává, že jednotlivé vztahy působí monogamně. Naopak málokdy se stává, že se sejde se všemi partnery, obzvlášť pak v době koronaviru.

Třikrát tolik lásky i problémů

Polyamorie s sebou podle Těžké nepřináší jen příjemné chvíle, ale i ty náročné. "Ono to vypadá, že to je ideální, ale zároveň není. Máte sice třikrát tolik lásky, ale i třikrát tolik problémů. Mám zkušenost, že pokud má jeden pár nějaké trable, přenese se to i mezi ostatní," vysvětluje herečka a dodává, že největším problémem je dělení času mezi všechny partnery tak, aby to bylo spravedlivé.

Velkým tématem je i těhotenství. Těžká je přesvědčená, že miminko by chtěla, byť ho zatím neplánuje. "Nevím, jak bychom k tomu přistupovali. Je důležité k tomu přistupovat tak, aby dítě mělo na výběr. Nebudeme mu vnucovat, že náš způsob života je ten jediný správný," zdůrazňuje Těžká.

Natálka Jirásková se definitivně odstřihla od rodičů. Nepotřebuje mou finanční podporu, vydělá si sama, pochlubila se Kubelková

Související články

Další články

Nejnovější kauzy