Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tereza Těžká (25) o svém divokém milostném čtyřúhelníku: Miluju Honzu, Petra i Anetu

Herečka Tereza Těžká.
Zdroj: Profimedia
Polyamorie
Pětadvacetiletá herečka Tereza Těžká si zahrála jednu ze tří hlavních postav dokumentu o zneužívání mladistvých s názvem V síti. V rozhovoru pro web Lifee.cz se rozpovídala nejen o natáčení filmu, ale také o svém nezvyklém milostném vztahu ve čtyřech.

Tereza Těžká si v dokumentu V síti zahrála jednu ze tří nezletilých dívek, kterou na internetu obtěžovali predátoři. Snímek měl v Česku úspěch a herečka Těžká byla dokonce nominována na Českého lva.

Herečka poskytla rozhovor webu Lifee.cz, v němž se rozpovídala hlavně o svém, pro ostatní lidi diskutabilním, milostném vztahu ve čtyřech. Kromě toho, že má manžela, má totiž ještě dva další partnery. Takovému typu vztahů se říká polyamorie a nejdůležitější je vzájemná důvěra a komunikace. Těžká to vysvětluje těmito slovy: „Je to životní styl, kdy se člověk rozhodne, že už nechce žít v monogamním vztahu, ale otevře se dalším vztahům. Důležité pravidlo je, že o tom musí všichni vědět, podstupují to dobrovolně, a hlavně s tím souhlasit.“

Je to záležitost všech věkových skupin

Tereza Těžká zároveň dodává, že polyamorie se netýká jen dnešních mladých dvacátníků. „Znám spoustu lidí, kteří jsou v polyamorním vztahu a jsou třeba ve věku mých rodičů,“ vysvětluje. Co se týče času, který s každým z nich stráví, tak ho považuje za mnohem více využitý a smysluplnější. Odůvodňuje to tím, že má času podstatně méně, protože jej dělí mezi tři partnery, ale právě z toho důvodu jsou pro ni chvilky s nimi strávené naplněnější. „Všechny partnery miluji a všechny tři vztahy jsou pro mne důležité,“ doplňuje a situaci přirovnává ke klasickým monogamním vztahům.

Těžká má tedy momentálně vztah se třemi dalšími partnery: manželem Honzou, přítelkyní Anetou a přítelem Petrem. „Můj manžel Honza má také vztah s Anetou. Áňa to hezky vysvětluje takto: Mezi námi třemi vlastně existují čtyři různé vztahy. Já a Honza, ona a Honza, já a Aneta a my tři dohromady. To je čtvrtý vztah, který funguje úplně samostatně a samozřejmě se vším všudy,“ vysvětluje zamotaný kruh Tereza Těžká. Zároveň dodává, že s Petrem má vztah pouze ona, nikoliv další zúčastnění.

Veřejnost není těmto lidem nakloněna

Většina lidí v diskuzích se pod video nevyjadřovala zrovna pozitivně. Podle nich se nejedná o lásku, ale jen pouhé sebeuspokojování. „Je to velmi zvláštní soužití, dvě stejná pohlaví chápu, ale tohle je jen s*x ve čtyřech, láska je úplně něco jiného,“ nechala se slyšet jedna uživatelka. Další rozhořčeně dodává: „Tohle je normální promiskuita!“ Sama herečka Těžká uvedla, že s negativními komentáři počítala, takže si z nich těžkou hlavu nedělá.

Související články

Další články