Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Tereza o prožitém pekle: Nejhorší byly ještěrky, které na mě padaly ze stropu

Tereza H.
Zdroj: profimedia
+ Další 2 fotografie

Tereza Hlůšková se dočkala a už téměř měsíc je konečně zpátky v České republice. Po více než čtyřech letech od zadržení a následném pobytu v pákistánském vězení byla osvobozena! Mnozí se obávali, jaké následky na ní peklo kriminálu, které zažila, zanechá. O tom, co prožila, promluvila pro expres.cz.

Co má za sebou rodačka z Uherského Hradiště Tereza H., to si umí asi málokdo představit. Peklo pákistánského kriminálu a hrůzy s ním spojené prožívala od ledna 2018.

Tereza promuvila o svém věznění

Jak je na tom Tereza dnes? Ačkoli by si mnozí mysleli, že se Tereza bude stranit, lidem se dlouho vyhýbat a z hrůzostrašné zkušenosti se těžko vzpamatovávat, opak je pravdou.

Tereza se o své zážitky podělila v rozhovoru pro expres.cz s úsměvem na tváři. “Zvládla jsem to díky své povaze. Jiní by se možná složili po týdnu,“ odpověděla na dotaz týkající se pobytu ve vězení Koh Lakhpat. ”Pravidelně jsem tam cvičila, četla knihy. Lidé kolem se ke mně chovali hezky. Hodně mi ale vadily ještěrky v cele, které na mě padaly ze stropu,“ dodala.

Tereza zmíněnému portálu svěřila, že se prostě snaží znovu žít zcela normální život, bavit se s kamarády a najít si práci. Podle informací CNN Prima News Tereza po návratu do Česka našla azyl u své maminky v rodném Uherském Hradišti.

Kauza Terezy Hlůškové

Pohledná Češka byla zadržena v lednu 2018 na mezinárodním letišti Allama Iqba. V jejím kufru našli devět kilo heroinu. Cestovala tehdy z Láhauru do Abu Zabí.

Hlůškové se podařilo projít dvěma kontrolními úseky, ale do letadla ji už nastoupit nenechali. Následoval druhý výslech vedený celníky a ti pak Terezu předali drogovému oddělení, kde ji opět dlouhé hodiny zpovídali a poté zavřeli do vazby.

Odsouzena byla na dlouhých osm let a osm měsíců. 1. listopadu 2021 ovšem orgán vyšší instance vyslyšel její opakovaná odvolání a předchozí rozsudek zrušil, čímž se podle pákistánských zákonů stala nevinnou.Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy