Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Tereza Maxová slaví 49. narozeniny: Kráska s výrazným nosem vůbec nestárne

Tereza Maxová brzy oslaví padesáté narozeniny.
Zdroj: Se souhlasem T. Maxová
+ Dalších 20 fotografií
galerie
Patronka a zakladatelka nadace, bývalá modelka Tereza Maxová dnes slaví 49. narozeniny. Česká kráska však vůbec nestárne. Ačkoliv to zpočátku vypadalo, že se z Terezy stane právnička, nakonec osud zamíchal s kartami jinak a z české krásky se stala topmodelka. Trojnásobná maminka si nyní užívá klidu se svou rodinou a manželem Burakem Oymenem v prosluněném Turecku.

Tereza Maxová, jedna z nejkrásnějších žen, které se kdy narodily v české kotlině, se narodila 31. srpna 1971 v Pardubicích. Její maminka Alena pracovala jako učitelka chemie na základní škole. Tereza od dětství milovala sport a toužila se věnovat atletice. Její maminka však pro ni viděla lepší budoucnost.

Kariéra topmodelky

V roce 1989 byla přijata na práva na Univerzitu Karlovu. To se ale už o slovo hlásila kariéra v modelingu. Práva nakonec Tereza nedokončila a krátce před sametovou revolucí odletěla do centra módy - Paříže. Do velkého světa na zkušenou vyrazila s Evou Herzigovou (47). A dokázala se prosadit na jedničku.

Terezina tvář se dostala na obálky vyhlášených módních časopisů, jako například Vogue a Elle. Pracovala pro Dior, Chanel, Gucci, Yves Saint-Laurent nebo pro Pradu a byla tváří pro reklamní kampaně značek, jako jsou Karl Lagerfeld, Donna Karan, Hermés, La Perla, Vichy, Oriflame a L´Oréal

Vztahy a děti

Tereza se za svůj život provdala dvakrát a ani jednou z toho v Česku. Své "ano" si s tenistou Frederikem Fetterleinem řekli v Dánsku 18. března 2000. Výsledkem manželství, které se později rozpadlo, je syn Tobias Joshua, ze kterého vyrostl opravdový fešák.

O pár let později v roce 2016 se topmodelka provdala v Bodrumu za tureckého podnikatele Buraka Oymena. Svému muži porodila dcerku Mínu a syna Aidena. Nyní tráví Tereza čas v tureckém resortu, který vlastní spolu se svým manželem.

Práce pro charitu

V roce 1997 založila Nadaci Terezy Maxové. Za svou činnost k roku 2013 přerozdělila a utratila okolo 220 milionů korun. Od roku 2015 pořádá každoročně pětidenní charitativní akci Teribear, spojenou s během veřejnosti, aukcí a doprovodným programem. Je vidět, že Tereza má srdce na pravém místě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy