Na začátku videoklipu Tereza (31) utrhne jablko ze stromu, což poukazuje právě na nevěru a pomyslné vyhnání z ráje. Symboliku lidských vlastností pak vyjadřují živá zvířata, která se v klipu několikrát objeví. V luxusním bytě tak můžeme vidět hada, který symbolizuje zradu. Sovu, která je moudrostí a zamyšlením nad situací nebo také lišku, která značí vypočítavost a faleš.

Tereza: “V minulosti jsem se už se zvířaty při nějakém focení setkala, proto vím, že zachytit je, jak si vysníte, není zrovna jednoduché. Pro mě osobně bylo natáčení s liškou velice zajímavou zkušeností a příležitostí, kterou jen tak nezískáte. Dokonce jsem si ji přes počáteční nervozitu nás obou vzala do náruče, což bylo pro mě rozhodně velkým zážitkem.”

Část videoklipu, kde je Tereza ve vaně, se natáčela už na konci léta, aby mohla být situována do venkovních prostor. Vůbec poprvé si Tereza nechala ostříhat vlasy jen kvůli natáčení videoklipu, aby docílila jednoduchosti a čistoty, která se k celkovému vizuálu nejvíce hodila.

Tereza: ”Takhle krátké vlasy jsem měla naposledy asi v patnácti. Bylo to fajn a cítila jsem se dobře, ale myslím, že dlouhé vlasy jsou mi přece jen bližší, takže jsem se pomocí dnešních zázračných metod pár dní po natáčení vrátila opět k tomu, na co jsem zvyklá. Možná se k mikádu ještě někdy vrátím na delší čas.”

Píseň Presumpce Neviny vyjde na albu Terezy, které je plánované na jaro 2018 a už její audioverze se těší pozitivnímu ohlasu. Nyní má i vizuální zpracování, které se zcela liší od Tereziných předešlých klipů.