Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Tereza Kerndlová si pořídila dům snů: Exkluzivně o tom, kde a za kolik si žije ve Španělsku

Zdroj: Tereza Kerndlová pro eXtra.cz
+ Další fotografie
Bydleníčko
Zpěvačka Tereza Kerndlová (34) se exkluzivně pro eXtra.cz rozpovídala o tom, co předcházelo koupi její nové vily ve Španělsku a jakým potížím při výběru domu čelila. Tereza nám prozradila lokalitu, kde se její nové bydlení nachází i na kolik takový luxus vyjde.

Za oknem nám skáčí delfíni

Splnili jste si sen. Domeček jste se svým mužem hledali osm let. Podle jakých kritérií jste vybírali?

Naše představa byla jasná, chtěli jsme lokalitu Costa del Sol, ale s podmínkou Marbella až Estepona. A náš požadavek byl o to těžší, že jsme chtěli dům v první linii přímo na pláži.

V jaké oblasti Španělska se dům nachází, co vás na ní zaujalo?

Nakonec zvítězila Estepona, protože je oproti Marbelle méně zprofanovaná a je mladší a dynamičtější. A myslím, že i moře je více aktivní, co se týká života. Volavky, rackové, ale třeba včera tu skákal delfín.

Budete domek ještě zařizovat, případně podrobovat rekonstrukci?

Dům jsme koupili v podstatě nový a částečně zařízený. Ale to víte, když se chcete zabydlet v domě o třech ložnicích a třech koupelnách, tak se vám vše násobí. Od ručníků po peřiny, povlečení a tak dále a tak dále.

Z původního domu zbyla jen střecha

Odráží se v zařizování domova i španělský vliv, například výběrem barev či nábytku?

Brzy ukážu z domu a z našeho bydlení víc, ale už teď vám můžu říci, že z původního domečku, který tu kdysi stál ve španělském stylu, zbyla jen střecha a komín. Takže říkám ne, je to moderní architektura, která se kloubí i s trendy designem uvnitř. Ale o španělský vliv nepřijdu, i když mám za sousedy Němce, Holanďany, Francouze a Švýcary, jejich domky jsou původní, tedy španělské.

Jste na něco s manželem "ulítlí", například originální dekorace, obrázky nebo třeba vaše osobní síň slávy?

Manžel ani tak ne, to spíš já. Síň slávy v žádném případě ne a ani si slavná nepřipadám, ale co musím mít, jsou fotografie v různých rámečcích, a to mých blízkých, rodiny, kamarádů. To mám všude a tento dům se tomu taky nevyhne. No a má nová budoucí úchylka bude rozhodně kaktus. Ten jsem vždycky chtěla, ale moje mamka mi vždy říkala, nekupuj je, nepěstuj, přinášejí smůlu. Ale i tak mi je můj muž začal postupně kupovat, takže už mám doma první malou sbírku. A tady, jelikož jsme v oblasti, kde jsou kaktusy kolem mě všude a na zahradě máme asi 50letý kaktus, to teprve pořádně rozjedu a i dům jsme již pojmenovali Casa Cactus.

Máte české či slovenské sousedy? Narazila jste v okolí na některé své kolegy?

Jak jsem říkala, jsme tu zahraniční směsice. Ale co je vtipné? Dům vlevo pode mnou - Němka, co žila 40 let v Anglii, je to bytová designérka. Vlevo - Francouz malíř, sochař, muzikant a včera jsme se seznámili se sousedy z boku a to jsou Holanďani a zřejmě kytaristi.

Jak bude vypadat kolaudace domu? Chystáte nějakou party?

Samozřejmě party bude veliká, a proto ještě dostavujeme zahradní kuchyň na svém pozemku, můžeme si to dovolit, jelikož máme zahradu 440 m2.

Jak jste v minulosti řešila pobyt u moře? Pronájmem?

Ano, vždy jsme si pronajímali dům, ale to víte, že vlastní je úplně něco jiného.

Pozemky za 65 milionů korun

Na co bychom si měli dát pozor, pokud bychom si v této oblasti chtěli pořídit nemovitost? Čelili jste nějakým překážkám?

Ano, čelili jsme mnoha překážkám, ale to jsme věděli od začátku, že je to složitější a mnohem těžší než ve své domovině. Proto všem vřele doporučuji obrátit se na realitního makléře a najmout si tady právníka místních znalostí. Ale i tak je důležitá cena, například 200 m od nás na stejné pláži jsou nové apartmány (byty) od 2 500 000 Euro výš. My bychom moc chtěli poděkovat společnosti Rellox, bez které by koupě byla nejen nesmírně těžká, ale mám pocit, že možná i úplně neuskutečnitelná.

Co musí splňovat dům, aby pro vás byl dokonalý?

Na prvním místě je samotná poloha, a pak jsou dvě možnosti. Buď si koupíte starší a sami ho zrekonstruujete, nebo nový. Každopádně to hlavní je, aby byl „bezúdržbový“, tím mám na mysli volbu kvalitních materiálů, automatický zavlažovací systém, klimatizace v celém domě, ale i tak se nevyhnete najmutí celoročního zahradníka a údržbáře. My už máme. Je to sympatický mladý kluk jménem Fabio.

Co podle vás tvoří domov?

Domov je podle mě tam, kde je ti dobře a kde je láska. I dva jsou rodina.

Související články

Další články