Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Tereza H. v tom není sama. Mladých českých pašeraček má být víc. Budou prověřovány pákistánskými ú­řady!

Zdroj:
+ Dalších 60 fotografií
Tereza H. (21) byla zadržena na mezinárodním letišti v Pákistánu, když měla v úmyslu propašovat devět kilo heroinu. Kolik let ji čeká za mřížemi, ještě není jasné. Možná deset let, možná ale i daleko více. Pákistánské úřady nyní přišly s informací, že stejně tak mohly pašovat i další mladé dívky z České republiky a hodlají tedy prověřit jejich totožnost. Zejména těch dívek, které si jezdily do země přivydělávat údajným fotomodelingem v posledních dvou letech.

Veřejnost je přímo fascinovaná případem mladé pašeračky heroinu, která už delší dobu tráví v pákistánské vazbě. Tereza H. si do Pákistánu jezdila přivydělávat fotomodelingem. Postupně ale vyplynulo na povrch, že se jednalo spíše o prostituci a pašování drog.

Drogami se zdá si přivydělávalo v minulosti více mladých Češek. Pákistánské úřady pro svoje podezření budou prověřovat dívky, které si měly falešným fotomodeligem přilepšovat v uplynulých dvou letech. Britská policie se momentálně zajímá o Janu (23), která se s Terezou kamarádila. Právě minulý rok letěla z Dublinu do Pákistánu. „Za fotomodelingem. Fotit. Na letišti jsem prošla kontrolami, žádné drogy jsem nepřevážela. To jsem řekla i policii. Vízum mi zařídil člověk v Irsku,“ řekla dle iDNES.cz Jana. Ta žije v Británii již několik měsíců.

Právě v Británii má žít Tárik, což je boss drogového gangu, na kterého má policie spadeno. Není nemožné, že dívkám zařizovali víza úředníci z pákistánské ambasády v Irsku. Kdo Terezu převážející drogy na letišti 10. ledna letošního roku udal, je stále ve hvězdách. Je víc než pravděpodobné, že Tereza mohla být jen návnada. Volavka, která odvedla pozornost od ostatních dívek.

Další, co nahrává tomu, že v případu jsou zamotány i jiné mladé pašeračky, jsou kontakty v mobilním telefonu zadržené. Jednalo se o lidi, kteří sháněli další pracovnice pro drogový byznys napříč Evropou. „Zadrženo v tuto chvíli bylo pět lidí,“ řekl Terezin právník Chaudhary Jawad Zafar.

Simona H., která v případu hraje také podstatnou roli, tvrdí, že si údajným modelingem v Pákistánu vydělala až 200 000 tisíc korun. Letenky, místo pobytu i vízum jí opět zajišťoval „někdo“ v Dublinu, stejně tak jako Janě zmiňované na začátku článku. Případ je to opravdu zapeklitý, a to dokonce natolik, že kvůli němu chce Česko uzavřít smlouvu o předávání vězňů s Pákistánem. Prvotní informace přinesla Mf DNES.

Související články

Další články