Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Tereza H. v ohrožení! V Láhauru řádí sebevražední atentátníci, jen kousek od věznice

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 114 fotografií
nebezpečí
Sotva Tereza Hlůšková ve vězení oslavila své 23. narozeniny, ocitla se spolu s ostatními vězni a dalšími obyvateli Láhauru v ohrožení. V pákistánském městě řádí sebevražední atentátníci z Tálibánu. Ve středu se jen kousek od věznice odpálil patnáctiletý chlapec a zavraždil tím 11 dalších, zcela nevinných osob.

Bombový útok proběhl u súfistické svatyně Data Darbar, která není od věznice, kde si Tereza Hlůšková odpykává trest, kdovíjak daleko. Šéf láhaurské policie Ghazanfar Ali tvrdí, že atentátník mířil s největší pravděpodobností na policisty, kteří na místě hlídkovali.

I podle hnutí Tálibán, které se k činu přihlásilo, mělo jít o útok na policisty v době, kdy civilisté v okolí nebyli přítomni. Pokud se tedy radikálové zaměřili na členy bezpečnostních složek, je docela dobře možné, že časem navštíví i dozorce v láhaurské věznici, kde Tereza sedí.

Je snad život české dívky, která si snahou propašovat téměř 10 kilogramů heroinu zpečetila osud, v ohrožení? Útoky sebevražedných atentátníků po celém světě se v poslední době množí a nezbývá než doufat, že Tereze se po dobu následujících osmi let nic nestane a ve svých 30 se vrátí v pořádku domů.

Související články

Další články